גאדג'טיפ: לא נמאס לכם מהתראות בסלולר כשאתם מול המסך הגדול?

אולי לא באותה גרסה וצורה, אבל כולנו מכירים את זה: אנחנו חוזרים הביתה אחרי יום עבודה עמוס, זורקים את כל תכולת הכיסים (כולל את חברינו בעל מסך המגע) על המיטה שמאחורינו ומתיישבים בנחת מול המחשב. אחרי כמה דקות של שיטוט בפייסבוק, צפייה בתמונות מסוף השבוע ואולי גם כמה משחקי קאז'ואל קטנים, אנו שומעים צפצוף, הבחור עם מסך המגע רוצה לומר לנו משהו, למרות שכל הבוקר אחזנו בו. לקום או לא לקום?

מערכת ההתראות באנדרואיד היא דבר מאד שימושי, אך לא תמיד היא מודיעה על נושאים (או חלילה אנשים) שיש לנו עניין בהם, נושאים שיהיו שווים את פרידת העיניים שלנו ממסך המחשב, אם תרצו. לשם כך, פותחה אפליקציה בשם DeskNotifier שעלתה בימים האחרונים לחנות ה-Google Play. לאחר הגדרה פשוטה במכשיר האנדרואיד ובמחשב, כל ההתראות ממכשיר הטלפון יוצגו גם על מסך המחשב. יתרה מזאת, כבונוס וכהבטחה להמשך הפיתוח, קיימת גם האופציה לשלוח הודעות SMS לאחד מאנשי הקשר שלנו ישירות מהמחשב.

רוצים לנסות?

הורידו והתקינו את התוכנה ל-Windows (נתמכת בגרסאות XP, Vista ו-7).
הורידו והתקינו את האפליקציה לאנדרואיד (נתמכת בגרסה 1.6 ומעלה).

משהתקנתם את אפליקציית האנדרואיד ואת היישום ל-Windows, נותרו כמה צעדים פשוטים לתחילת הפעילות של השניים:

  1. חברו את מכשיר האנדרואיד לרשת ה-WiFi הביתית שלכם (קיימת אופציה לקישור בין המחשב למכשיר גם באמצעות USB, אך כעת נתמקד בקישוריות אלחוטית).
  2. אפשרו את פעילותה של אפליקציית DeskNotifier בהגדרות הנגישות של המכשיר (הדבר יוצע על ידי המכשיר באופן אוטומטי בעת הכניסה לאפליקציה).
  3. שימו לב לכתובת ה-IP הפנימית של המכשיר, מופיעה תחת הכותרת Wifi State בתחתית האפליקציה.
  4. פתחו את היישום ב-Windows ועברו ללשונית Wifi, כתבו בשדה את כתובת ה-IP שמצאתם בסעיף 3, לחצו OK ואתם מחוברים. מעתה, כל ההתראות המגיעות למכשיר יופיעו גם על גבי מסך המחשב.

עדיין בחיתולים

האפליקציה, שהחלה את דרכה לפני קצת יותר משבוע, נמצאת עדיין בתחילת דרכה ומבחינה פונקציונאלית היא לא מציעה כעת הרבה מעבר לתצוגת התראות ושליחת הודעת SMS לנמען בודד. אולם אנו מאמינים שנמרצותו של המפתח הצעיר תוביל להתפתחות מהירה שלה ולאופציות שימושיות נוספות שיתווספו עם הזמן.

שימו לב, השימוש באפליקציה דורש מספר לא מבוטל של הרשאות הנדרשות לפעילותו – משלוח הודעות SMS, קריאת הודעות ומידע אישי נוסף. אנו ממליצים בחום להשתמש באפליקציה רק בעת חיבור לרשת WiFi פרטית ומאובטחת, אחרת יוכל כל אדם המחובר לאותה רשת לשלוח הודעות בשמכם ואף לגשת למידע שלכם.

מכירים אפליקציות נוספות המבצעות פעולות דומות? שתפו אותנו בתגובות…

לחצו על LIKE לגאדג'טי ותקבלו את כל חדשות הטכנולוגיה ישירות לפייסבוק

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות