-פרסומת-

גוגל מעוניינת לרכוש סיומות דומיינים תחת שמות המותגים שלה

| יום שבת, 2 ביוני 2012, 14:02 | כללי

מאז שנת 2008, חברת ICANN האחראית על ניהול שמות המתחם (דומיינים) באינטרנט, מאפשרת לחברות מסחריות וארגונים לרכוש סיומות דומיין המאפיינות את אופי פעילותן. כך למשל פתחה החברה לשימוש ב-2011 את סיומת הדומיין xxx. שנרכשה על ידי “הקרן הבינלאומית לאחריות מקוונת” ומיועדת בעבור אתרים המכילים תכנים פורנוגראפיים. בסוף השבוע נודע, כי גם גוגל מתכוונת לרכוש סיומות שכאלה, אשר ישמשו את המשתמשים בשירותיה לניווט נוח ומהיר יותר.

על פי פוסט שפרסמה החברה בבלוג הרשמי שלה, בכוונתה לרכוש מספר סיומות כדוגמת google, docs, youtube ואפילו lol (ראשי תיבות של laughing out loud, ביטוי המשמש לצורכי צחוק, או התחליף הלועזי ל”חחחחחחחח”) בטענה שיש לסיומת הזו פוטנציאל יצירתי. את סיומת ה-youtube למשל היא תוכל לייעד לערוצי משתמשים כמו זה של גאדג’טי, על מנת שהגולשים יוכלו להגיע אליו באמצעות הקשת הכתובת gadgety.youtube במקום youtube.com/gadgety.

על פי דיווח של עיתון ה-New York Daily News, גוגל הגישה בקשה לרישום של 50 סיומות לפחות ובהתחשב בכך שעלות רישום של כל סיומת הינה 185 אלף דולר, מדובר בעסקה כוללת ששוויה לא פחות מ-9 מיליון דולר. בין אותן 50 בקשות, אנו משערים כי בכוונתה של גוגל לרכוש גם את סיומת הדומיין plus, במטרה לקצר את הכתובות לפרופילי המשתמשים ברשת החברתית שלה.

בתאריך ה-13 ביוני תפרסם ICANN באתר האינטרנט שלה את סיומות הדומיין שיופעלו תוך תשעה חודשים, בעוד סיומות אחרות, אלו שלא יזכו להיכנס לרשימה הנחשקת, יכולות למצוא עצמן לפתע כלא מאושרות או לחילופין ברשימת ההמתנה להליכי בדיקה שיימשכו כשנה עד שנתיים. בסך הכל, הוגשו עד כה כ-2,000 בקשות לרישום סיומות דומיין.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
שלומי טורג'מן, עורך ומפתח ראשי
shlomi@gadgety.co.il
הדרומי שבחבורה. הנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים, יוצא יחידה טכנולוגית בצה”ל, בעל ידע נרחב בפיתוח אתרי אינטרנט ובתכנון מערכות מידע, גיימר בעבר וכתב טכנולוגיה (חולה עד כדי אובססיה) בהווה. גוגל או אפל? -זה לא באמת משנה, העיקר שיהיה עשוי מתכת.
סלולרי: HTC 10 | מחשב: Apple Macbook Pro / iMac 27" 5K
תגובות לכתבה
 • חן

  גוגל האלה משתלטים על העולם…

 • רועי

  דפוק מאוד לפי דעתי

 • עידן משה

  נחמד!

 • NoName

  אין להם על מה לבזבז כסף…

 • שמוליק

  לדעתי רעיון נחמד

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות