נחשפו פרטים חדשים על רזולוציות התצוגה ב-Windows Phone 8

מערכת ההפעלה החדשה מבית מיקרוסופט – Windows Phone 8 – קרבה ובאה ואיתה לא מעט תמיכות בסוגים נוספים של רכיבי חומרה ואפשרויות רבות. חלק מהפיצ’רים החדשים יביאו תמיכה ברזולוציה לתצוגה נוספת (צפייה ביותר ממסך אחד), בנוסף לארבע רזולוציות שונות בהן תוכל לתמוך המערכת.

אילו רזולוציות אתם שואלים? באופן ודאי לגמרי, רזולוציית ה-800×480 (הנקראת גם WVGA) שהיתה נהוגה עד כה במכשירי Windows Phone, תישמר גם בגרסה החדשה ואליה יצטרפו עוד שלוש רזולוציות שזהותן עדיין לא ודאית. אך בעזרת מקורות שונים ברשת יכול להיות שניתן לספק תשובה לשאלה כבר עכשיו.

כמה בעלי אתרים בארה”ב שנברו בנתוני המבקרים שלהם, מסרו דיווחים לפיהם באתר שלהם ביקרו בימים האחרונים מכשירים מבוססי Windows Phone 8 בעלי רזולוציות תצוגה שונות. בין הרזולוציות ניתן למנות את 1280×720, 1280×768 ואף את 640×480, ייתכן שלמכשירים המיועדים עבור השוק הבינוני. את הטענות הללו מחזק גם אתר WPCentral שמעלה את האופציה כי הרזולוציה האחרונה תאפשר שימוש במסכים בעלי יחס רוחב-גובה של 4:3, המוכרים לנו בעיקר ממכשיריה של היצרנית הקנדית RIM.

יותר מכך, בעלי האתרים מדווחים שעומק הצבע של המסכים גם הוא גבוה יותר מהמקובל היום במכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה Windows Phone 7.

דבר מעניין אחד שעבורו אין לנו עדיין תשובה הוא איך תצליח מיקרוסופט להתמודד עם ריבוי הרזולוציות? האם תפעל בשיטה שתאתגר את מפתחי האפליקציות או שתוכל להציע פתרון שלא יצריך יותר מידי מאמץ מצידם?

(תמונה – gsmdome.com)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים