סיכום תערוכת המשחקים E3 2012 חלק ב’ – המשחקים

| יום שישי, 15 ביוני 2012, 16:11 | משחקים, קונסולות

לאחר שסקרנו את היבטי התוכנה והחומרה של התערוכה, הרי שאסור לשכוח את הסיבה לשמה התכנסנו – המשחקים. אספנו בשבילכם את הידיעות על המשחקים הכי חמים העתידים להגיע לשוק בשנה הקרובה. כפי שעשינו בחלק א’ של הכתבה, נתחיל גם הפעם עם מיקרוסופט שחשפה לא מעט משחקים נחשקים העתידים לצאת השנה וב-2013 לקונסולת ה-Xbox 360. הטרילוגיה החדשה של Halo, גרסה חדשה של Gears of War ו-Call of Duty הם רק שבריר מתוך ההיצע שהחברה תביא לשוק בשנה הקרובה.

Halo 4

בשנה שעברה עוררה מיקרוסופט סערה תקשורתית בשוק המשחקים כאשר הודיעה על משחק ההמשך לטרילוגיית המשחקים Halo, שיפותח על ידי תעשיות 343. סדרת המשחקים, ששניים מהם החזיקו לתקופת זמן בתואר “מוצר המדיה הנמכר ביותר תוך 24 שעות” בארה”ב, מזוהה עם הקונסולה של מיקרוסופט עוד מימי ה-Xbox הראשון. תערוכת 2011 הסתיימה עם לוגו המשחק Halo 4 ומיקרוסופט בחרה להתחיל את תערוכת 2012 בדיוק מהיכן שעצרה לפני שנים-עשר חודשים. המשחק עצמו הוא חלק מטרילוגיה חדשה של משחקי Halo בכיכובו של מאסטר צ’יף הנאלץ שוב להתמודד עם גורלו בזמן שרשע עתיק מאיים להשמיד את היקום כולו – תקציר רשמי של המשחק. בוידאו הבא מספקת מיקרוסופט הצצה לסרטון הפתיחה וכן מספר דקות של משחק המציגות אויבים ונשקים חדשים התורמים למסתורין האופף את המשחק שצפוי להגיע למדפים ב-6 לנובמבר 2012.

YouTube Preview Image

 Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist

חברת Ubisoft מכריזה על המשחק השביעי בסדרת המשחקים Splinter Cell שייקרא Blacklist (הרשימה השחורה). במשחק תכנסו לדמותו של סאם פישר, סוכן חשאי של ה-NSA הנשלח הפעם לסכל מזימה של מספר מדינות לבצע מתקפות טרור נגד ארה”ב. הרשימה השחורה היא רשימה של פיגועים עתידיים ביעדי איכות אמריקניים. המשחק מנצל את יכולת חיישן התנועה של מיקרוסופט הלוא הוא ה-Kinect ונוסף לכל, עושה שימוש בפקודות קוליות. חלק מהתכונות עושות קאמבק ממשחקים קודמים וכוללות את אפשרות ה”סמן והשמד”, קרב פיזי בעזרת סכין ופעולת ההתגנבות “הרוג וגרור” המנטרלת את האויב בחשאיות. הסרטון הבא מציג חלק מתכונות המשחק החדש, העתיד להגיע בתקופת האביב של 2013.

YouTube Preview Image

Fifa 13

יש האומרים שהעולם מתחלק לשניים: מעריצי PES ומעריצי Fifa. לא משנה לאיזו קבוצה אתם שייכים, קשה להתרשם אפילו במקצת מהטוויסט שהכניסה EA למשחק הכדורגל הוותיק. בגרסה זו של משחק הכדורגל ייעשה שימוש נרחב בפקודות קול בעזרת חיישן ה-Kinect וזאת על מנת להפוך את חויית המשחק לרצופה וזורמת ככל האפשר. נוכל לשלוט בביצוע מסירות, לשלוח שחקנים, לשנות את מערך השחקנים ואפילו לבצע פעולות מהירות בדיוק כמו מאמן אמיתי בזמן אירועים כגון חוץ, קרן, נבדל כאשר אנו מנצלים את רווח הזמן הקצר לעשות שינויים קריטיים בקבוצתנו, כל זאת באמצעות הקול בלבד. כולנו נתקלנו בעבר במקרים בהם חשבנו שהמשחק “מחפש אותנו בפינה” והשופט מכריז על נבדל לא הגיוני. בגרסה החדשה, המשחק יקשיב לכל תגובה שלכם ופליטת פה הכי קטנה תזכה לתגובה הולמת מהשופט ומהקריינים, תוספת נחמדה מאוד לז’אנר שכמעט ולא עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות. המשחק יהיה זמין כבר בסתיו הקרוב.

YouTube Preview Image

Fable: The Journey

עוד אחת מהסאגות המוכרות חוזרות ל-Xbox כשהפעם הכל סובב סביב ה-Kinect. משחק ה-Fable הינו שילוב של RPG ומשחק יריות בו אנו משחקים גיבור בעיר אלביון כאשר בכל אחד מהמשחקים הקודמים הרקע דומה אך העלילה שונה. מה שתמיד הפריד את Fable משאר המשחקים היה החופש שסיפק לשחקן. נוכל לעקוב אחר העלילה ולהשתתף בקרבות קסמים מאתגרים כאשר נשלב שימוש בחרבות, רובים ועוד. כרגע ככל הנראה הגרסה החדשה לא רק תתמוך בשימוש ב-Kinect, אלא תדרוש את השימוש בחיישן התנועה על מנת לשחק. המשחק ייצא לשוק ב-9 לאוקטובר 2012.

YouTube Preview Image

Gears of War: Judgement

טרילוגיית המשחקים המצליחה חוזרת, והפעם עם משחק חדש. לא הרבה ידוע על עלילת המשחק אך ככל הנראה מרקוס פניקס, הדמות המרכזית בשלושת המשחקים הקודמים, לא ייקח בו חלק. תאריך ההשקה לוט בערפל כאשר הרמז היחיד שנותנת Epic הוא “מגיע ב-2013”. הטריילר שנחשף גם הוא לא מספק ומרגיש יותר כמו סרטון מוזיקה מלוהק מאשר הצצה למשחק עצמו, אך מצאנו גם סרטון דמו שמראה אחד מסוגי ה-Multiplayer הקיימים במשחק שגרם לנו להזכר איך הדם זורם בכל פעם שאתה חותך אויבים לשתיים בעזרת מסור חשמלי או נשק אוטומטי.

YouTube Preview Image

Forza Horizon

לאוהבי משחקי המירוצים, הוכרז משחק Forza החדש, שייחשב יותר ל-Spin off של משחקי הסדרה מאשר יורש ממשי. מיקרוסופט ומפתחי המשחק לא חשפו יותר מידי בטריילר מבחינת תכונות חדשות או אפילו עלילת המשחק, אך הוא מתואר “משחק מירוצים פתוח כלל עולמי”. מה משמעות ציטוט זה, קשה להעריך אך לפחות לא נצטרך לחכות הרבה זמן לגלות – המשחק יושק ב-23 לאוקטובר 2012.

YouTube Preview Image

Ascend : New Gods

במבט ראשון, Ascend לא נראה מיוחד במינו. אולי נוכח העובדה כי הסרטון שנחשף בתערוכה לא הראה לנו את המשחק עצמו אלא פרומו בלבד. הסיבה שאנו מתרגשים כל כך מהמשחק הזה היא הציטוט הבא “משחק זה הינו משחק רב משתתפים שיקשר שחקנים ב-Xbox וב-Windows Phone”. כן רבותי, למיקרוסופט אמנם אין קונסולה ניידת אבל זה לא עוצר אותה מלקדם משחק שתוכלו לשחק בו גם בסמארטפון שלכם בעבודה, וגם במסך הגדול בבית. לא נחשפו פרטים נוספים כיצד יתבצע החיבור בין שתי הפלטפורמות אך מצאנו בשבילכם דמו של המשחק ל-Xbox. תאריך השקה משוער? שנת 2013.

YouTube Preview Image

Matter ו-Lococycle 

לא מדובר בשני משחקים הקשורים אחד לשני בדרך כלשהי, אלא בשני טיזרים למשחקים העתידים לצאת ב-2013. אי לכך אין מידע נוסף למעט סרטונים ראוותניים והבטחות. האם יש למה לצפות? נשאיר זאת לשיקולכם.

YouTube Preview Image

 Wreckateer

משחק משעשע לילדים המנצל את חיישן ה-Kinect ומטרתו לירות עצמים, אותם תוכלו לכוון גם אחרי הירייה בזמן אמת, ברוגטקה ענקית על מנת להשמיד אויבים וטירות שלמות, כל זאת באמצעות גופכם בלבד. תאריך השקה משוער – קיץ 2012.

YouTube Preview Image

SouthPark: The Stick of Truth

גם אם תחפשו בנרות, לא תמצאו ילד בגיל העשרה שלא מכיר את הסדרה המצליחה סאות’פארק. הסדרה סובבת אחר 4 ילדים בעיר הציורית סאות’פארק ומשלבת מצבים אבסורדיים, הומור שחור ולא מעט גזענות. במשחק תשחקו את הילד החדש בשכונה, המנסה להשתלב לארבעת הגיבורים שלנו במסע להפוך להיות “קול” ולהציל את השכונה מרשע מסתורי. הסרטון בהחלט מעלה תהיות כיצד ייראה המשחק אך אם יש דבר אחד בטוח הוא ש”יהודי לא יכול להיות מושיע”. המשחק עתיד לצאת ב-5 למרץ 2013.

YouTube Preview Image

Dance Central 3

משחק ההמשך בסדרת המשחקים המצליחה של הרמוניקס המבוססת כולה על שימוש בחיישן התנועה Kinect. המשחק מאפשר לכם ללמוד לרקוד בדיוק כמו המקצוענים, כאשר על צג הטלוויזיה מוצגות דמויות המבצעות ריקוד כוריאוגרפי מורכב כאשר אתם מנסים לעשות את אותם מהלכים המבוצעים על המסך הגדול בעצמכם ובו בזמן המשחק מתקן אתכם ועוזר לכם להשתפר. המשחק יכיל כ-40 שירים חדשים וכל השירים משני הגרסאות הקודמות יותאמו גם למשחק החדש.

YouTube Preview Image

Call of Duty: Black Ops 2 – נכתב ע”י אביב שרון

Call of Duty החדש נקרא Black Ops 2 ומתרחש בשנת 2025. בעוד במשחק הראשון נכנסנו לנעליו של אלכס מייסון, הדמות שפעלה למען ארה”ב במלחמה הקרה משנת 1970-1980, בגרסת ההמשך של המשחק תגלמו את בנו דייויד מייסון, מה שיוצר קשר ישר ורציף בין המשחקים. עלילת המשחק מתרחשת בתקופת מלחמה קרה חדשה בין סין לארה”ב שנוצרה עקב איסורה של סין לייצא חומרי גלם חשובים ורכיבים למיניהם. הסיבה למלחמה היא ששימוש בחומרים שנאסרו לייצוא היו למען שימוש המלחמה האלקטרונית שתשלוט בכדור הארץ בשנת 2025 ושרובוטים יהיו הכלי החיוני ביותר לקיום המלחמה. לפי מידע שניתן לנו, חלק מאזורי המלחמה שנשחק בהם יהיו לוס אנג’לס, סינגפור, סוקוטרה ובתימן. המשחק עתיד להיות זמין בחנויות מה-13 בנובמבר 2012.

YouTube Preview Image

סוני

סוני הציגה מערך מצומצם יותר של משחקים העתידים להגיע לשוק השנה אך בהתחשב בכותרים כגון Playstation All Stars ו-God of War, נראה כי החברה בחרה להמר על איכות ולא רק על כמות. אמנם, שכחה סוני דבר אחד מאוד חשוב – קונסולת ה-PS Vita. בעוד הצהרה כי מעל 60 משחקים שונים לקונסולה יושקו בשנה הקרובה נשמעת מבטיחה, חלק ממשחקים אלו יהיו כותרים שיצאו לראשונה לפני יותר מעשור לקונסולת ה-PSOne המקורית ורק יעשו “עלייה” לקונסולה הניידת של סוני, ללא כל שיפור בעלילה או בתכונות ואפשרויות חדשות. למעט העובדה שלמשחק All Stars תהיה  גרסה ל-PS Vita, הקדישה סוני זמן במה המסתכם בכמה דקות בלבד וזאת על מנת להציג את גרסה חדשה של סאגת Assasin’s Creed בעלת עלילה ייחודית המיועדת בלעדית לקונסולה הניידת. אז מה מכינה עבורינו סוני? המשיכו לקרוא.

Beyond : Two Souls

מהסטודיו שפיתח את המשחק המצליח Heavy Rain מגיע Beyond. העלילה מתרחשת סביב סיפור חייה של נערה בשם ג’ודי הולמס. ג’ודי מאז ומעולם חשה חיבור ליישות לא מהעולם הזה, יישות המתקיימת בין עולם החיים לעולם שמעבר. במשחק תשחקו בדמותה של ג’ודי למשך 15 שנה כאשר היא מתפתחת, לומדת לחיות עם שונותה מהחברה והחלק החשוב ביותר, לומדת יותר על מה שוכן בעולם שמעבר לממלכת החיים. המסתורין האופף את עלילת המשחק בהחלט יצר לא מעט עניין בכותר, אך ללא תאריך משוער וללא סרטון המציג את יכולות המשחק בזמן אמת, יעבור זמן מה לפני שנוכל להעיד על טיבו של המשחק.

YouTube Preview Image

Playstation All Stars: Battle Royale

בהחלט אחד המשחקים היותר מעניינים שחשפה סוני השנה. מדובר במשחק מרובה משתתפים בו תתחרו בחברכם כאשר אתם משחקים עם אחת הדמויות מעולם המשחקים של הסוני פלייסטיישן. הרעיון מאחורי המשחק דומה מאוד לסאגת ה-Super Smash Brothers שהחלה את דרכה עוד מימי ה-Nintendo 64. חלק מהדמויות שאושרו כזמינות במשחק כוללות את קראטוס מ-God of War, מייל ראדק מ-Killzone, נתן דרייק מ-Uncharted ו-ביג דאדי מ-BioShock. המשחק יתנהל בשלבים שונים כאשר הרקעים נלקחים גם הם ממשחקים שונים שיצאו לסוני לאורך השנים. מטרת הקרבות במשחק היא להרוויח כמה שיותר נקודות עד תום 3 הדקות המוקצבות לקרב. על מנת להרוויח נקודות תצטרכו להשמיד את יריבכם בעזרת מתקפות סופר הנטענות ככל שתתקפו את יריבכם. המתמודד בעל מרב הנקודות בסוף הזמן המוקצב הוא המנצח. הדובדבן שבקצפת במשחק הזה הוא שהוא משחק הרץ על פלטפורמות שונות ומאפשר תאימות מלאה בעת משחקי רשת. משמעות הדבר היא שתוכלו לקנות את המשחק למכשיר ה-Playstation Vita ולשחק בקרבות אונליין בהם משתתפים שחקנים המשחקים דרך קונסולת ה-Sony. מדובר באחד המשחקים המבטיחים ביותר שמשיקה סוני השנה והוא עתיד להגיע לשווקים ברבעון השלישי או הרביעי של 2012.

YouTube Preview Image

Assasin’s Creed III

המשחק החדש יהיה החמישי מסוגו והכותר השלישי הממוספר בסדרת משחקי הפעולה-הרפתקאה Assasin’s Creed. המשחק מתרחש בשנים 1753-1783 בתקופה שלפני ואחרי המהפיכה האמריקאית, כאשר לראשונה הוא מתרחש לא רק ביבשה, אלא גם בים. המשחק משלב קרב ספינות מתוחכם כאשר השחקן שולט על ספינת קרב ונדרש להטביע ספינות אויבים. יוביסופט ציינה כי המשחק, שעתיד לצאת ב-30 באוקטובר, יהיה טוב וגדול יותר מכל הגרסאות שקדמו לו.

YouTube Preview Image

Far Cry 3

המשחק השלישי בסדרה המצליחה מאז צאת Far Cry 2 ב-2008. עלילת המשחק מתרחשת באי נידח ומטרת המשחק היא להיחלץ מהאיים (כן, יותר מאחד) כאשר בתהליך עליכם לרוץ ולהימלט מהמתיישבים המשוגעים המאכלסים אותם. לראשונה בהסטוריית המשחק יתאפשר לשחק במצב Co-op שיתוף פעולה בין 4 אנשים שונים המחוברים בו בזמן לקונסולה שלכם. הדמו לא מראה כיצד תראה התצוגה במצב כזה אך אנו מעריכים כי על מנת להנות עד תום מאפשרות זאת תצטרכו מסך טלוויזיה גדול במיוחד. המשחק עתיד להגיע לחנויות בארה”ב ב-4 לספטמבר 2012.

YouTube Preview Image

God of War: Ascension

המשחק הינו הכותר הרביעי בסדרת המשחקים המצליחה הסובבת סביב קראטוס, לוחם ספרטני שהולך שולל ע”י אל המלחמה ארס. על מנת להמנע מספוילרים, לא נרחיב במידע על עלילת המשחק, אך נציין כי הוא עתיד להכיל מערכת קרב משופרת, פאזלים ומשחקי מיני תוך כדי המשחק, דינמיקת קרב מהירה יותר וסצינות קרב מפורטות וחיות. המשחק עתיד להגיע לשוק ב-12 למרץ 2013.

YouTube Preview Image

The Last of Us

המשחק עוקב אחרי אלי וג’ואל, תיירים המנסים לצאת מעיר הנשלטת ע”י ציידים, כאשר הם נאבקים לשרוד בעולם בו רוב האוכלוסייה הושמדה ע”י מגיפה קשה. מדובר במשחק פעולה והשרדות בו כל אחד מוכן לעשות הכל על מנת לשרוד וכאן נכנסת תכונה אותה מכנים המפתחים “מאזן הכוחות של הבינה המלאכותית”. משמעות תכונה זו היא שהאויבים יגיבו בזמן אמת לסיטואציה ולסגנון הקרב שלך ויתנהגו אחרת בכל מהלך שתבצע. המשחק יושק בשנת 2013, כאשר תאריך ההשקה המדוייק עדיין אינו ברור.

YouTube Preview Image

PS Vita

Assasin’s Creed III: Liberation

יוביסופט מביאה את אחת הסדרות החזקות ביותר שלה ל-PS Vita. לראשונה מאז Assasin’s Creed הראשון, תשחקו כאישה החיה בתקופת המלחמה בין האינדיאנית – צרפתית בשנים 1765-1780. המשחק יכלול מגוון רב של נשקים מגרסאות קודמות כגון מצ’טות, אקדחים ורימונים. גם אפשרות מרובת משחקים תהיה קיימת במשחק החדש ותהיה “ייחודית ל-PS Vita”. המשחק יושק ביחד עם Assasin’s Creed 3 לסוני ב-30 לאוקטובר 2012.

YouTube Preview Image

נינטנדו

נינטנדו הייתה ונשארה חברה שתמיד השתמשה בסדרות משחקים פרי פיתוחה כרשת בטחון לאורך ההסטוריה הארוכה שלה בתעשיית המשחקים ונראה שהקונסולה החדשה אינה יוצאת מן הכלל. מתוך כלל המשחקים שהוצגו ל-Wii U, שבעה מהם באים ישירות ממפתחיה של נינטנדו כאשר היא מהמרת שקהילת אוהבי מריו ושלל הכוכבים שלה הם אלו שיושיעו את הקונסולה או לפחות ייתנו לה את היתרון ההתחלתי לו היא זקוקה כל כך. כעת נרחיב קצת על ה-3DS, או לפחות זה מה שהיינו עושים אם כך גם עשתה נינטנדו. כפי שעשתה סוני, גם נינטנדו מראה זלזול מוחלט כאשר היא מקדישה מספר דקות של במה לדבר קונסולת ספינת הדגל שלה בשוק הניידים, ומראה סרטון קצר עם מספר תמונות ממשחקים שעתידים לצאת בשנה הקרובה. אמנם נינטנדו הבטיחה כי תציג משחקים וזמן נוסף ל-3DS בוועידה נפרדת, אך ההצהרה רק תרמה להרגשת הזלזול של לקוחותיה.

Nintendo 3DS

Super Mario Bros. 2

משחק סופר מריו הסובב כולו סביב מטבעות הזהב המאפיינים את הסדרה המצליחה, רק שבמשחק זה תוכלו גם לייצר מטבעות נוספים בעזרת פעולות שונות במשחק. המשחק יושק בארה”ב ב-19 לאוגוסט 2012.

YouTube Preview Image

Paper mario: Sticker Stars

משחק ההמשך שיצא לאור לראשונה עוד בימי ה-Nintendo 64. מי שמכיר את הסדרה יודע שבשונה ממשחק מריו רגיל, גרפיקת המשחק מוצגת כולה כאילו הדמויות עצמן עשויות מנייר אוריגמי צבוע. החידוש למשחק בשונה מגרסאות קודמות טמון ביכולות התלת מימד של קונסולת ה-3DS והסטיקרים התלויים לאורך תפאורה ועצמים לאורך המשחק. מריו יוכל “למשוך” סטיקרים אלו מתוך הקיר ולהשתמש בהם כנשקים ומתן בונוסים שונים. המשחק עתיד לצאת בתקופת החגים בארה”ב.

YouTube Preview Image

Luigi’s Mansion: Dark Moon

Luigi’s Mansion היא בהחלט אחת שהשיקה ניטנדו לאורך השנים. המשחק סובב סביב אחיו הירקרק של מריו לואיג’י אשר נוהג לחקור טירות רדופות רוחות רפאים ולתפוס אותן באמצעות שואב אבק מיוחד. על מנת לתפסם, תצטרכו קודם להמם את הרוחות בעזרת הפנס מיוחד, אקט שיחשוף את מד החיים (HP) ויאפשר לכם להשתמש בכוחות שואב האבק של לואיג’י. בשונה מהמשחקים הקודמים שיצאו לקונסולת ה-Gamecube העתיקה, חלק מיכולותיו של לואיג’י יופעלו בעזרת מחוות והנעת הקונסולה הניידת, תודות לג’ירוסקופ וה-Accelerometer המשולב ב-3DS. גם לואיג’י יגיע לקונסולת ה-3DS בתקופת החגים בארה”ב.

YouTube Preview Image

Wii U

Pikmin 3

המשחק השלישי בסדרת המשחקים שיוצא לשוק 8 שנים אחרי הגרסה הקודמת. המשחק החדש הוא המשך ישיר ל-Pikmin 2 וכולל גם הוא את היצורים דמויי הצמחים הנקראים Pikmin. המשחק מתרכז בשליטת עדר של פיקמין על מנת לאסוף מזון ופריטים שונים, להשמיד מכשולים ולהלחם במפלצות ענק. הפיקמין נשלטים ע”י קפטן אולימר שהוא המוביל בכל המשימות השונות במשחק אך לראשונה בגרסה זו, תוכלו לשלוט בעדר בעזרת מספר קפטנים שונים. המשחק הינו משחק אסטרטגיה בזמן אמת משעשע אשר ימצא חן במיוחד לפני אוהבי הג’אנר. המשחק יושק בו בזמן עם השקת קונסולת ה-Wii U.

YouTube Preview Image

Batman Arkham City: Armored Edition

מדובר בגרסה שונה מזו הקיימת בקונסולות ה-Xbox והסוני אשר עושה שימוש ביכולותיו של בקר ה-GamePad של ה-Wii U ומשלבת מערכת לחימה חדשה הנקראת Battle Armored Tech (או בקיצור, B.A.T). מערכת זו מאפשרת לשחקן לצבור אנרגיה קינטית המתפרצת כאשר מופעל מצב B.A.T בו השחקן מתקפותיו של בטמן הפוכות חזקות יותר מאי פעם. מסך הבקר מאפשר לשחקן לשלוט בנעשה במשחק, לבחור פריטים שונים ואפילו לשלוט במגוון רחב של הגאדג’טים של בטמן, והכל בצורה חלקה לגמרי. המשחק עתיד להגיע לשוק ברבעון הרביעי של 2012.

DarkSider II, Mass Effect 3, Tank!Tank! Tank!, Tekken Tag Tournament 2, Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge, Aliens Colinial Marines ,

כפי שאוהבת לעשות כל שנה, מציגה נינטנדו בקצרה טיזר הכולל בתוכו הצצה למספר משחקים עתידיים.

YouTube Preview Image

Wii Fit U

למי שלא שמע על Wii Fit, מדובר במאזני קרש מיוחדים שעובדים ביחד עם ה-Wii ועזרת משחק ה-Wii Fit עוזרים לך לרדת במשקל ולשפר את האיזון בעזרת תרגילים ומשחקונים שונים. הגרסה החדשה של המשחק, מראה כיצד ניתן לשפר את חויית המשחק גם כאשר אין באפשרותכם לשחק על המסך הגדול ובמקום, להעביר את המשחק לשלט ה-GamePad. בנוסף, נינטנדו מספקת לנו הצצה לשעון צעדים מיוחד שבעזרתו ניתן להעביר מידע על ריצות שתבצעו ובכך לשכלל אותן לתוצאה של כמות הקלוריות ששרפתם באותו היום.

Sing

משחק חדש ומעניין בו בנוסף לקריוקי, חבריכם יוכלו להשתתף בחגיגה ולרקוד לפי הנחיות על מסך הטלוויזיה ובכך תוכלו לצבור ניקוד גבוה יותר. המשחק שם פחות דגש על הריקוד כמו המשחקים Just Dance או Dance Central ויותר על חלק הקריוקי. שם המשחק עדיין אינו סגור ועתיד להשתנות בהמשך.

NintendoLand

עד שלא שמענו את זה ישירות מפי האדם מאחורי פרוייקט שאפתני זה, היה לנו קשה להחליט האם מדובר במשחק או בעוד פיסת תוכנה במחסן הנשק של נינטנדו שמטרתה למשוך אותנו לקונסולת ה-Wii U החדשה. נינטנדו מתארת את נינטנדו לאנד כפארק שעשועים בו ה-Mii שלכם יוכל לבקר ביחד עם חברים או אפילו בני משפחה ולהנות משלל משחקים יחדיו. בנוסף למקום בילוי משפחתי או עם חברים, נינטנדו רוצה להפוך את נינטנדו לאנד לסביבה אינטראקטיבית בינלאומית, בעזרת MiiVerse, לכלל בעלי קונסולת Wii U כאשר הרעיון נושא נקודות דמיון לפרוייקט ה-Playstation Home שהשיקה סוני לפני מספר שנים.

נינטנדו לאנד תכיל 12 סביבות משחק שונות כאשר בכל אחת מהן, תלבש ה-Mii שלכם תחפושת שונה המתאימה לאווירה של המשחק. בין סביבות המשחק תמצאו את Zelda, Donkey Kong, Luigi’s Mansion ועוד. בהדגמת יכולות נינטנדו לאנד, אנו עדים לתכונה חדשה הנקראת בפי נינטנדו אפשרות משחק א-סימטרית (משמע לא סימטרית). אפשרות זו מסבירה כיצד ניתן לשחק משחק כאשר 4 שחקנים משתמשים בשלטי ה-WiiMote בעוד שחקן חמישי מנצל את יכולותיו של ה-GamePad – נשמע לא הוגן? אל תמהרו להסיק מסקנות. השחקן השולט בבקר החדש של נינטנדו לא ישתתף פיזית במשחק, אלא יוכל לעזור לחבריו לנצח במשחק. לדוגמה, במשחקון של Lugigi’s Mansion, כל אחד מארבעת השחקנים רואה רק רבע ממפת המשחק בחיפושים אחר רוח הרפאים בעוד השחקן המשתמש ב-GamePad רואה את כלל המפה ויכול להצביע על מיקומה של רוח הרפאים בעוד שאר השחקנים נאלצים להלחם באוייב שאינם יכולים לראות כלל. משמעות הדבר היא שעזרתו של השחקן המחזיק בידיו GamePad היא חיונית להצלחת כלל השחקנים במשחק. זו היא רק דוגמה אחת כיצד יוטמע השלט החדש של סוני בנינטנדו לאנד ולתכונת המשחק הלא סימטרי.

אנו סקרנים לראות עד כמה רחוק נינטנדו תלך עם רעיון זה ויותר חשוב, כיצד יתקבל בעיניי הגיימרים.

YouTube Preview Image

Ubisoft: Watchdogs

בכתבה זו השקענו מאמצים להביא לתשומת לבכם את מרב המשחקים הכי חמים שעתידים להגיע לקונסולות בשנה הקרובה אך יש משחק אחד, שיוצא דופן מקטגוריה זו, שפשוט גנב את ההצגה ולכן מין הראוי שנשמור אותו לסוף. אנחנו מדברים כמובן על Watch Dogs מבית היוצר של Ubisoft. הרקע מאחורי משחק אקשן זה הוא רשת מחשבים השולטת בכלל התשתיות בארה”ב הנקראת ctOS (או Central Operating System). מערכת זו מחברת כל תשתית הקיימת באותה מדינה החל מרשת האינטרנט וכל המידע האצור בה על כלל האוכלוסייה וכלה בתשתית הטלפון, בנקים, מצלמות מעקב ורשת החשמל הכללית.

במשחק תשחקו כאיידן פירס, אדם בעל גישה לרשת ה-ctOS ובעזרתה יכול לשלוט בכל היבט של הרשת על מנת לקדם את מטרותיו. תוכלו להאזין לשיחות טלפון ולחסום קליטת רות סלולרי, להשפיע על פעולת הרמזורים ולפרוץ ולהשתלט על מצלמות על מנת לקבל נקודת מבט שונה על המתרחש במשחק. בנוסף למשחק, יוביסופט תשיק אפליקציה למכשירים ניידים שתאפשר לשחקן להכנס לעולם המשחק מחוץ למסך הטלוויזיה/מחשב ולערוך בדיקות רקע על דמויות ומטרות שונות במשחק, גילוי סודות החיוניים לעלילה ואף להשפיע על חבריכם המשחקים במשחק כאשר אתם יכולים לעזור להם או לעשות להם חיים קשים לפי מורת רוחכם. לצערינו הרב, את Watch Dogs לא תראו במדפי החנויות בשנה הקרובה. המציאות הכואבת היא שמשחק מורכז כמו זה לא יוכל לרוץ על הקונסולות של הדור הנוכחי (כן נינטנדו, זה כולל גם ה-Wii U) ולכן בדמו שהוצג ב-E3 המשחק רץ על מחשב, וגם כאן נמנעה יוביסופט לחשוף את מפרט המחשב. להערכתינו אם יש סיכוי שנוכל לראות את המשחק על קונסולה ביתית, זה יהיה רק לקראת סוף 2013 כאשר הקונסולות החדשות של מיקרוסופט וסוני יהיו בשלות לצאת לשוק.

YouTube Preview Image
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות