-פרסומת-

אינטל נואשת? טוענת כי אנדרואיד אינה מותאמת למעבדים מרובי ליבות

| יום רביעי, 13 ביוני 2012, 10:43 | חומרה, סלולר

צעד נואש או טריק פרסומי? המעבד החדש של אינטל לעולם הנייד, Atom Medfield, נכנס לשוק של מעבדים כפולי ומרובעי ליבות עם חיסרון אחד בולט – יש לו רק ליבה אחת. אולם לטענת אינטל, דווקא עובדה זו היא שהופכת אותו למתאים יותר למערכת ההפעלה אנדרואיד.

לדברי אינטל, יצרניות שבבים רבות משקיעות מאמצים רבים בפיתוח מעבדים בעלי ליבות מרובות, אך חוטאות בכך שאינן משקיעות גם בהתאמת הפלטפורמה למערכת ההפעלה. מתברר כי אינטל בדקה ביצועים של שבבים כפולי ומרובעי ליבה מול המעבד שלה בשלל מצבים, וכעת גורסים באינטל כי מעבדים מסויימים (מבלי שהיא מציינת שמות) לא רק שאינם מפגינים ביצועים טובים מה-Medfield, אלא אפילו נופלים ממנו.

עוד נטען באינטל, כי הבעייתיות נובעת מהעובדה שמערכת ההפעלה אנדרואיד אינה יודעת לתעדף את חלוקת המשימות בין הליבות השונות בצורה מיטבית, אך האשמה אינה תלויה בה אלא בחברות המייצרות מעבדים מרובי ליבות, אשר צריכות להשקיע יותר מאמצים כדי לוודא שהמעבדים שלהם יעבדו כמתוכנן.

בשורה התחתונה, אינטל מתיימרת להביא לשוק מעבד חד ליבה שאינו נופל, ואף עולה בביצועיו על מעבדים מרובי ליבות שונים בשוק. אם טענה זו אכן תתברר כנכונה, אין ספק כי זה יהווה שינוי מרענן בשוק שממשיך להציג שינויים ניכרים בביצועי מעבדים ומסכים, אך כמעט ואינו מציג שינויים בטכנולוגיית הסוללה הקיימת.

מה דעתכם? האם הטענות של אינטל באמת יתבררו כנכונות? האם כמות הליבות במעבד תשפיע על בחירתכם במכשיר הבא?

לחצו על LIKE לגאדג’טי ותקבלו את כל חדשות הטכנולוגיה ישירות לפייסבוק

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
תגובות לכתבה
 • ערן

  למה יש לי תחושה שהם צודקים ? ….

 • אלעד

  לפי מיטב ידיעתי מאז ICS אנדרואיד תומכת בדו ליבה (עדיין לא בארבעה ליבות) ולפי השוואות שראיתי חד ליבה בהחלט יכול להפיל גם ארבעה ליבות תלוי ברמת הננומטר שהוא יוצר בו וברמת התכנון של השבב, אינטל עוד יכולה להפתיע באיזה חד ליבה 22 ננומטר שיאכל את כל השוק בלי בעיה.

  • לא מבין, אל תדבר שטויות..

 • מישהו

  הכותרת לא נכונה. הם טוענים שיצרני המעבדים אשמים. “האשמה אינה תלויה בה (באנדרואיד) אלא בחברות המייצרות מעבדים מרובי ליבות, אשר צריכות להשקיע יותר מאמצים כדי לוודא שהמעבדים שלהם יעבדו כמתוכנן” – מתוך הכתבה שלכם…

 • שוב כותרת פופוליסטית שלא קשורה לתוכן רק כדי להתסיס את הדיון?!
  עייפתם

 • אם החברות צריכות לבצע התאמות כדי שאנדרואיד תעבוד טוב, זו בעיה לא פחות במערת ההפעלה שיועיל אם גוגל תדאג לפתור אותה. זה שאינטל טוענת שהיא עושה זאת יפה לה. הציפייה ממפתחת מערכת ההפעלה שרוצה לקדם את עצמה זה שהיא תדחוף ותעזור בתאימות החומרה. המעבדים מבינים שפת מכונה ומי שאחראי לפירוש שלה הוא רכיב במערכת ההפעלה שממיר אליה מדלביק (גרסת הג’אווה של אנדרואיד).

  גוגל ואנדרואיד אשמות לא פחות ואולי יותר מיצרניות השבבים. עובדה שבנקסוסים שלה היא כן דואגת להצהיר על שיתוף פעולה מלא עם יצרנית השבבים.

  קיצור, אל תתלהם על הכותרת אם אתה לא מבין עד הסוף את התוכן. לפחות יש כאן אתר שלא חוסך ביקורת.

  • אדיר

   אתה רוצה לומר שגוגל תתחיל לפתח תמיכה בעצמה לכל מעבד? למה שהיצרן שיצר את הטלפון לא יעשה את זה, הוא יודע איזה מעבד יהיה ואיך הוא צריך לפעול.
   אם תשימו לב האייפון 4 הוא ברמה של הגלקסי S1 אפילו פחות, רק שהמערכת שלו עובדת הרבה פחות טוב, וגם סמסונג הפסיקו לעדכן אותו לעומת אפל שעדיין לא..

   • אדיר

    *תיקון:התכוונתי שהמערכת באייפון עובדת יותר טוב

 • רוני באלאגולה

  חברים, הכותרת לא באה לעבוד עליכם.
  זה שאינטל טוענת שהאשמה אינה תלויה באנדרואיד, לא אומר שזה בהכרח נכון.
  התאמה בין חומרה לתוכנה תלויה בשני הצדדים.
  אני חושב שהפופוליסטיות היא אצל אינטל, בטוח שהרבה יותר מאשר בכותרת – אינטל טוענים שזה רק בידיים של יצרניות השבבים, ששאר יצרניות השבבים אינן מקדישות את מלוא מרצן לעניין וכו’. יש פה לא מעט מחמאות סמויות שאינטל נותנת לעצמה.
  בנוסף היא במובהק נמנעת מלבקר את אנדרואיד בפומבי, כנראה מסיבות כלכליות.
  פופןליזם אמרנו כבר?

 • אם סמסונג ייצאה את המעבד של האס שלוש ואת הואצ’וויז שעל המכשיר ובנוסף ערכה מספר שינויים באנדרואיד שמותקן על המערכת כך שהשילוב עם שאר המערכת יהיה מספיק נוח ואינטואיטיבי, אין בכך הוכחה לתאימות מלאה עם המעבד?
  בנוסף, במבחן הביצועים האס שלוש משאיר את המתחרים הרחק מאחור…

 • טל

  תוכלו לתת שם של מכשיר שנועד לשוק הגבוהה שמבוסס על המעבד של אינטל או שעדיין אין כזה

 • זנזוריה

  יש משהו במה שהם אומרים שם באינטל. אנדרואיד באמת לא נותנת חוויה כפולה כשהמעבד מוכפל, היא אפילו לא נותנת חוויה גראפית מדהימה כשעוברים ממכשיר שאין לו מעבד גראפי למכשיר עם מעבד גראפי מאוד חזק.

  לי היה בעבר ווינדוס פון, ובתקופה שאנדרואיד התחילה להגיח לעולם נוצרו כל מני לונצ’רים לווינדוס מובייל. והם הציגו אנימציות מעבר סבירות בדיוק כמו האנדרואידים עם כל המעבדים הגראפיים שלהם. וכשראיתי את האנדרואיד רץ על הדיאמונד שלי ואחר כך על הטאץ פרו וHD2 ובסוף על הגלקסי 1 לא הרגשתי שיפורים משמעותיים.

  אני זוכר את התקופה בה HTC הוציאו מכשירי חד ליבה כשכולם כבר הציגו כפולי ליבה. בסרטי היוטיוב, מכשירי HTC התנייעו יותר מהר עם ליבה אחת במהירות גבוהה 1.4/1.5 ואילו כפולי ליבה 1/1.2 התנייעו פחות טוב.

  אין ספק שיש פופוליזם בכל דבר שחברה תגיד אבל גם יש לא מעט אמת – אנדרואיד לא מותאמת לכפולי ליבה וגם לא מותאמת למעבדים גראפיים. עוד לא שיחקתי אייסקרים, אבל אני זוכר גם שכל מכשירי ארבע הליבות שיוצאים עם אייסקרים מגיעים עם ליבות במהירות של 1.5

  האם אנדרואיד אשמה, אני גם חושב שהיא לא. אני חושב שזו מערכת ההפעלה וככה היא עובדת. עכשיו שכל אחד יעשה איזה מכשיר שהוא רוצה ושלא יגיד שהוא לא ידע. תראו את ווינדוס פון טסה על מעבד אחד עם מעבד גראפי יחסית ישן של קוואלקום – זאת מערכת שיודעת לעבוד עם מעבד גראפי וליבה אחת עכשיו שהיצרניות ילכו לעשות מכשירים כאלה.

  • טל

   אני לא מסכים איתך בחלק מהדברים,
   אני כן מסכים שלאנדרואיד יש הרבה מה ללמוד מווינדוס פון ומIOS בעיניין של ניצול רכיבי החומרה אבל לעומת שתי מערכות ההפעלה האלה שהן בסך הכל תפריט אחד גדול(כן גם ווינדוס פון עם כל אפקטי המעבר שלה סך הכל חוץ מיזה אין יותר יש את התפריט הראשי שמימנו יוצאים לעוד מיליוני תפריטים מה שנראה דיי מסובך) אנדרואיד נותנת הרבה יותר היא נותנת את הווידג’טים ומסכי הבית עם קיצורי הדרך ואפשרויות מדהימות לעיצוב המכשיר כפי זה מעין “עצב כפי יכולתך” אני בספק אם יש משהו שאפשר לשנות את עיצובו במערכות האחרות ובאנדרואיד אי אפשר הדבר הזה טיפה מכביד על המכשירים כי תחשוב שבזמן שהמכשיר IOS/WP מעלה משחק הוא צריך להפעיל ברקע תפריט מסכן ובאנדרואיד אותו מכשיר צריך בנוסף להפעיל מספר גדול של ווידג’טים קיצורי דרך והסתנכרנות של חלק מהם ככה שאין ספק שיש סיבה שמכשירי אנדרואיד יותר איטיים המערכת ממש כבדה אך אני שוב חושב שעם התאמה גדולה יותר של חומרה ותוכנה המערכת יכולה להשתוות אל המערכות האחרות (כשמדובר במכשירים בעלי אותה חומרה כמובן)

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הכותרת שיקרית..

  זוכרים את הדוגמה של טגרה 3.. כדור הקסם??

  עובר ממעבד יחיד לארבע אך.. אם אנדרואיד לא תומכת?!

  • gnv

   טגרה 3 זה כרטיס גרפי . באפליקציות גרפיות (כמו משחקים) זה לא בעיה להשתמש בכמה ליבות שרוצים ולהראות כמה שזה משפר את הביצועים (וזה אכן משפר).

   בכל אופן , לגבי מה שנטען , לא ברור לי משהו. אם אנדרויד מבוסס על לינוקס, ולינוקס כן תומך בריבוי ליבות , מדוע נטען שאנדרויד לא תומך בריבוי ליבות? נראה לי הזוי כל הסיפור הזה . גם לא ראיתי שהגלקסי S2 לא מצליח להשתמש בשתי ליבות אפילו בגרסה המקורית שהוא יצא איתה .
   נראה לי סתם שמועה שאנדרויד לא תומכת בריבוי ליבות .

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    את\ה מבולבל..
    טגרה 3.. זה לא כרטיס גרפי.. אלא מעבד!!

    • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

     טגרה 3 זה SoC (מערכת על צ’יפ)
     יש בו גם מה ש-א’ קורא לו “מעבד” וגם מה ש-ב’ קורא לו “כרטיס גרפי”. מדובר בליבות שונות עם תפקידים שונים. קוד שפועל בצורה אופטימלית על הליבה הגרפית, לא מרמז בשום צורה על שימוש אופטימלי ב-ליבת/ליבות החישוב (מעבד)

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    מה זה קשור אם אנדרואיד מבוסס על לינוקס ? זה רק הקרנל משם תתחיל לבנות הכל. מולטיטאסקינג,ריבוי ליבות וכדומה הכל נבנה מעל הקרנל

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות