חם לכם? קנו מכשיר מבוסס אנדרואיד “גלידה”!

גרסת התוכנה הבאה למערכת ההפעלה המפורסמת של גוגל – אנדרואיד – צפויה להיכנס בעתיד הלא כל כך רחוק לתהליכי פיתוח מתקדמים’ ותזכה ככל הנראה לשם הקוד Ice-Cream. האנשים שם בגוגל האחראים על פיתוח מערכת ההפעלה כנראה ממש יצירתיים, או רעבים.

לאלו מכם שלא שמו לב לדבר – החל מגרסה 1.5 של מערכת ההפעלה מבית גוגל, הוענק לכל עדכון תוכנה שם קוד משלו, ברצף אלפא-ביתי. כך, למשל, נקראה גרסה 1.5 גם Cupcake, עוגה אישית קטנה (שבדרך-כלל מגיעה ב”כוס” נייר). גרסה 1.6 זכתה לקבל עוד כמה שומנים ונקראה Donut – סופגנייה. שני קינוחים נוספים שהגישה גוגל ללקוחותיה נמצאים כיום במספר לא מועט של מכשירים – מדובר ב-Éclair (פחזנית, גרסה 2.1) ו-Froyo (פרוזן יוגורט, גרסה 2.2).

גרסאות עתידיות של מערכת ההפעלה גם הן זכו כבר לשמות: אנדרואיד 3.0, הצפויה לצאת לאוויר העולם לקראת סוף השנה הנוכחית, קיבלה את השם Gingerbread (עוגת זנגביל), וב-2011 אף נטעם מ-Honeycomb (חלת דבש). בשלב מאוחר יותר (4.0), כאמור, נוכל ככל הנראה להצטנן בגלידה קרה, בשביל להשלים את הרצף – Ice-Cream.

השם החדש נחשף בטעות במהלך ראיון שקיים אתר החדשות הכלכלי Frobes עם נשיא חברת ARM, טודור בראון, בנושא מעבדים חדשים מתוצרת החברה שיוכלו לשמש מגוון רחב של פלטפורמות.

מכירים קינוח באות J? שתפו אותנו!

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים