הגיע הזמן: הכדורגל השמרני עתיד להשתמש בטכנולגיה חדישה

| שבת, 7 ביולי 2012, 21:04 | טכנולוגיה

ההתאחדות העולמית לכדורגל ניסתה שנים לשמור על משחק נטול טכנולוגיות ולהתגבר על שגיאות השופטים האנושיים באמצעות תגבור של שופטים נוספים בעמדות שונות. למי שלא צפה ביורו או במשחקי כדורגל מאירופה אחדש שאגיד כי נוספו שני שופטים חדשים, החמישי והשישי, שעמדותיהם מספר מטרים מקו השער ומטרתם העיקרית היא להעיד ולהחליט האם הכדור עבר במלוא היקפו את קו השער, החלטה שיכולה לשנות משחק אחד או אפילו עונה שלמה.

במהלך יורו 2012, במשחק בין אוקראינה ואנגליה, עבר הכדור במלוא היקפו את קו השער אך השופט שעמד מספר מטרים לא הבחין בזאת והגול לא נחשב. אומנם משחק זה לא קבע הרבה ביורו הנוכחי אך כנראה היווה תפנית חשובה בדרכי השיפוט הפתיחות לטכנולוגיה בעולם הכדורגל. יום לאחר המשחק צייץ נשיא פיפ"א, ספ בלאטר (Sepp Blatter): "לאחר המשחק אתמול הבנתי כי שימוש בטכנולוגיה אינה עוד אפשרות אלא מחוייבות".

טכנולוגיות שונות ומתקדמות הן נחלת תחומי ספורט רבים בניהם פוטבול טניס ועוד. "על המדף" ישנן שתי מערכות בשלות שיכולות לשפר את המצב, האחת "עיני הנץ" (המצוי גם בטניס), אשר עוקבת אחר מהלך הכדור באמצעות שש מצלמות שונות, והשניה, GoalRef, המתבססת על מיקרוציפ' הנמצא בתוך הכדור ומודדת את השינוי של השדה המגנטי בקו השער ע"י מערך אנטנות. שתי המערכות יודעות לעבד את הנתונים ולקבוע בודאות האם "עבר או לא עבר" תוך פחות משניה.

מבין השתיים, פיפ"א בחרה ב-GoalRef. מעתה ייצרו כדורי-רגל חדשים ו"חכמים", iBall, שבעת מעבר הכדור במלוא היקפו את קו השער תשלח המערכת חיווי לשעון השופט ותאשר כי הגול חוקי להמהדרין.

מה דעתכם, האם גם הקוון בסכנה?

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות