גוגל משיקה את Fiber והופכת לספקית אינטרנט במהירות שלא הכרנו

| שבת, 28 ביולי 2012, 13:18 | כללי
תגיות: Google, טאבלטים

לא רק אנדרואיד ולא סתם חיפוש באינטרנט, מעכשיו הופכת גוגל גם לספקית אינטרנט מהיר. לפני כמעט שנתיים הכריזה גוגל על פרוייקט תמהוני שהבטיח חיבור אינטרנט מהיר במיוחד ובסוף השבוע האחרון קיימה את הבטחתה והשיקה את Google Fiber, שירות האינטרנט החדש שלה המאפשר גלישה במהירויות של עד 1 ג'יגה-ביט לשניה באמצעות סיבים אופטיים אותם הניחה גוגל ברחובות קנזס סיטי בארה"ב. על פי גוגל, חיבור האינטרנט החדש מהיר פי 100 מחיבור רשת רגיל.

גוגל תציע בתחילת ספטמבר שלוש חבילות גלישה לתושבי קנזס סיטי, הראשונה היא החבילה בסיסית וכמעט חינמית הכוללת מהירות 5 מגה-ביט הורדה ו-1 מגה-ביט העלאה למשך 7 שנים בתשלום חד פעמי של 300 דולרים עבור ההתקנה. שתי התוכניות הנוספות אינן כוללות עלות התקנה, אלא עלות חודשית הנאמדת על סך 70 ו-120 דולרים בחודש.

התכנית השניה כוללת מהירות הורדה והעלאה של 1 ג'יגה-ביט לשניה. התכנית השלישית והיקרה יותר, זהה לתכנית השניה, אולם תציע בנוסף גם את מכשיר הטאבלט Nexus 7 וגם את FiberTV, מיתוג מחודש לממיר ה-Google TV אשר מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד. בעוד הממיר יוכל להציע בעתיד שירותי סטרימינג מתקדמים, כעת הוא מציע ללקוחות התקנת אפליקציות שונות והפעלתן על גבי הטלוויזיה ואפשרות הקלטה של עד 9 תכניות בו זמנית ולמעלה מ-450 שעות של תכני HD על גבי דיסק קשיח בנפח 2TB. בנוסף, בשתי החבילות בתשלום חודשי, יקבלו הרוכשים נפח אחסון של 1TB בשירות האחסון בענן של גוגל – Google Drive.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ffHLIZh0PHg[/youtube]

חשוב לציין כי למרות שמהירות הורדה של 1Gbit נשמעת "רצחנית" למדי, מהירות ההורדה בפועל היא 1024 מגה-ביט לחלק ל-8, זאת אומרת 128 מגה-בייט לשניה. רק לשם המחשה, ורייזון ו-AT&T מספקות בארה"ב מהירות אינטרנט כוללת קרובה ל-300 מגה-ביט לשניה (או 38 מגה-בייט בפועל).

בגוגל מבטיחים כי "גלישה במהירות 1Gbit לשניה היא רק ההתחלה" ולא ידוע כעת אם בכוונתה של החברה להרחיב את הפרויקט בקרוב גם מחוץ לקנזס סיטי, ושלא לדבר בכלל על ישראל, שאין ברשותה את התשתית הנחוצה לחיבור כמות גדולה של לקוחות לאינטרנט במהירות שכזו. כאן בארץ אנו תולים תקוות בחברת החשמל, שעתידה להציע במהלך 2013 חיבורים ראשונים לרשת אינטרנט במהירות 1GB, שבתוך 7 שנים תכסה כשני שלישים מישראל.

עכשיו רק נשאר לדמיין את הרגע בו סרט השוקל כ-4GB יוכל להופיע אצלנו במחשב בתוך חצי דקה.

לחצו על LIKE לגאדג'טי ותקבלו את כל חדשות הטכנולוגיה ישירות לפייסבוק

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות