גארטנר: מכירות הטאבלטים יצמחו בשנים הקרובות במאות אחוזים; כמעט כל המכשירים הניידים האחרים ייפגעו

בסוף השבוע פרסמה חברת המחקר Gartner דו”ח לפיו צפויות מכירות הטאבלטים לגדול בשנים הקרובות בשיעורים של מאות אחוזים ולפגוע במכירות רוב סוגי המחשבים.

לפי הדו”ח, צפויות מכירות הטאבלטים השנה להסתכם בכמעט 20 מיליון יחידות, בעיקר בזכות ה-iPad של אפל. בשנה הבאה צפויות המכירות לגדול בכ-181% (כמעט פי שלושה) ולהגיע לכ-54 מיליון, בשנה שאחריה להכפיל את עצמן לכ-103 מיליון ובשנת 2013 לרשום צמיחה של כ-50% ולהסתכם בכ-154 מיליון.

קרולינה מילַנֶסי, סגנית-נשיא המחקר בגרטנר, אמרה כי טבעם הכלבויי (“הכל-באחד”) של הטאבלטים צפוי לפגוע במכירות מכשירים רבים אחרים, החל מקוראים אלקטרוניים, דרך קונסולות משחקים ניידות ונגני מולטימדיה ועד למחשבים האולטרא-ניידים, הצפויים לספוג את הפגיעה הקשה ביותר בעוד הטאבלטים יתקרבו להם בביצועים ויתנו תמורה טובה יותר למחיר כאשר זה יירד אל מתחת ל-300 דולר.

עוד שוק העלול לספוג פגיעה קשה הוא שוק הסמארטפונים העליון – מי שקונה טאבלט 7 אינצ’ יתקשה להצדיק אחזקה של סמארטפון משוכלל בעל שימושים דומים, ולכן צפויים רוכשי מחשבי הלוח הקטנים להסתפק בטלפונים זולים יותר.

על פי גרטנר, רק 55% מהטאבלטים שנמכרו (ויימכרו) ב-2010 מכילים קישוריות סלולרית או WiFi. עד 2014 צופים האנליסטים כי שיעורם של מחשבי הלוח המקושרים יגיע לכ-80%. כמו כן, צופה החברה כי מחשבי הלוח יהפכו לאביזר בסיס בשל ממשק המשתמש הנוח, הניידות והמחיר. דווקא בצד הסלולרי לא צופה גרטנר הפתעות, מאחר והצורך לרכוש חבילות מידע נפרדות עבור טאבלטים בתמורה לסבסוד לא מתאים לרוב המשתמשים, שיעדיפו לשלם “אם וכאשר יצטרכו”.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים