איגוד ה-WAC לאפליקציות סלולריות אחידות מתעורר – 32 חברות חדשות וגרסא ראשונה של הסטנדרט

אנחנו יודעים שהמשפט הזה יהיה מועמד מוביל ל”אנדרסטייטמנט השנה בגאדג’טי” (ובכלל, בעיתונות הטכנולוגית הישראלית), אך עדיין איננו מסוגלים להתאפק מלפתוח בו: ההצלחה המסחררת של אפל עם חנות האפליקציות לאייפון, כמו גם הצלחתה הדומה של גוגל עם חנות האפליקציות לאנדרואיד, מטרידה לא מעט אנשים בתעשייה (או, בעצם, בתעשיות).

כ”כ מטרידה, למעשה, עד שבפברואר האחרון, במהלך תערוכת Mobile World Congress, הכריזה קבוצה של מפעילות ויצרניות סלולר מרחבי העולם על הקמת ברית Wholesale Application Community (להלן: WAC), פלטפורמה לפיתוח אפליקציות מבוססות-רשת שתתאמנה לכל סוגי הטלפונים. העיתונים (לפחות בארץ) התייחסו ליוזמה בזלזול מופגן, אך עתה נראה כי בקרוב הם יאכלו את הכובע.

אתמול יצא הארגון בהודעה כפולה: חלקה הראשון עסק ב-32 מצטרפות “חדשות” (הסבר מייד) לארגון, וחלקה השני עסק בסיום התקן הראשוני ליצירת האפליקציות.

החלק הראשון דיבר על חברות שהצטרפו לחלקיו השונים של הארגון. 32 חברות הודיעו על חברותן הטרייה בחלקיו השונים, כאשר חלקן היו בעבר חברות ברמה נמוכה יותר. החברות בארגון מתחלקת ל-4 רמות, כאשר הנמוכה ביותר מאפשרת השתתפות בקבוצות העבודה וקבלת קודים והדרכה ליצירת אפליקציות, והגבוהות יותר מאפשרות פתיחת חנויות אפליקציות (עבור כל חברה בנפרד, מסיבות שונות). החברות שהצטרפו לחלקים השונים של הארגון כוללות ספקיות סלולר מאמריקה הלטינית, יפן, סין, קנדה, צרפת ועוד; יצרניות החומרה סמסונג, אריקסון, אינטל, קואלקום ו-Huawei; וחברות תוכנה כגון אופרה, LiMo, אורקל ועוד.

בחלק השני הוכרז רשמית על סיום הרכישה והשילוב של JIL בארגון. JIL עסקה בפיתוח תוכנות מבוססות ג’אווה, ובזכות שילובה באיגוד הגיע סוף-סוף מעין סטנדרט ראשוני לאפליקציות-רשת סלולריות. הסביבה הזו תאפשר ליצור יישומים הפועלים על כל סוגי הטלפונים ללא צורך בהתאמה לכל דרם או מערכת הפעלה בנפרד. כרגע לא ברור כמה זמן ייקח עד שנראה אפליקציות כאלה, אך בקצב העבודה הנוכחית של האיגוד – ההצעה הידידותית שלנו היא לא לנטוש עדיין את ה-AppStore, ה-Android Market ו-GetJar.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים