יחד עם ההשקה של אייפון 5 – דיווחים ראשונים על תקלות

האייפון 5 הושק אתמול בסערה ב-9 מדינות ברחבי הגלובוס, כשמחוץ לחנויות אפל משתרכים תורים ארוכים, חלקם אף מגיעים לכמה קילומטרים רווים במראות המוכרים מאז 2007 – כסאות, שולחנות ואפילו אוהלים. בתורים עומדים אף אנשים שאין בכוונתם לרכוש את מכשיר האייפון הנחשק, אלא מחפשים רוכשים לדבר נחשק לא פחות – מיקום מכובד בתור.

הביקורות מהללות, אלפי רוכשים כבר הספיקו להעלות לרשת תמונות, קטעי וידאו והדגמות של iOS 6 על מסך 4 אינץ’ לראשונה במותג אייפון. אולם ישנם גם כאלו שלא מרוצים מהרכש החדש ומדווחים על כמה תקלות שונות שעוד לא ידוע אם מקורן בפס הייצור או ביחידות בודדות של המכשיר שנפגעו בצורה כזו או אחרת.

משתמשים רבים ברחבי העולם מדווחים ברשתות החברתיות על חתכים רחבים ושריטות בצידו השמאלי של המכשיר ולעיתים אף ממש בצמוד למסך. במקרה אחר, משתמשים מתלוננים על בועות צבע מסתוריות המופיעות על מסך המכשיר בעת לחיצה על אזורים מסוימים, על תצוגה מטושטשת עד מאד ועל מסך מרצד לסירוגין.

נזכיר כי בעת השקת מכשיר האייפון 4, דיווחו משתמשים רבים על כתמים צהובים באזורים שונים במסך, אולם אפל הגיבה במהרה לטענות ומסרה כי מדובר בדבק טרי שטרם התייבש. בהתאם לדבריה, אותם כתמים נעלמו תוך מספר ימים. הפעם נראה שלא מדובר בתקלה שתיפתר בכוחות עצמה, אלא בכזו שתחייב את החלפת המכשיר או רכיבים בו.

תקלה(?) נוספת באייפון 5 נוגעת לגב האלומיניום שהורכב לדבריה של אפל בשיטה שמבטיחה את עמידותו בפני שריטות וחבטות, אולם מכמה דיווחים בודדים של רוכשים סקרנים – מתברר שלא כך הדבר. באתר Overclockers UK למשל מדווחים כי מגע לא רצוי עם חפצי מתכת כגון מפתחות ומטבעות עשוי לגרום לשפשופים ולשריטות מאד בולטות בגבו של מכשיר האייפון החדש.

תקלות החומרה הללו מצטרפות למבוכה שיוצרת אפליקציית המפות החדשה של אפל שהספיקה ליצור כבר לא מעט כותרות בעיתונות ובאתרי אינטרנט גדולים. עד כה לא נתקבלה מאפל תגובה לגבי התקלות שהוזכרו בכתבה, אולם זו, כך אנו משערים, צפויה להגיע בקרוב. בינתיים, עם או בלי תקלות, אייפון 5 ממשיך לשבור שיאי מכירות.

לחצו על LIKE לגאדג’טי ותקבלו את כל חדשות הטכנולוגיה ישירות לפייסבוק

השוואת מפרטים