צעד נוסף בדרך ל"אירא-נט", רשת האינטרנט הסגורה של איראן

| יום שני, 24 בספטמבר 2012, 20:25 | כללי

דמיינו לעצמכם: שר התקשורת עולה למסיבת עיתונאים בתזמון מדויק לשידורי מהדורת החדשות הלילית בטלוויזיה. לאחר שהקהל משתתק הוא מתחיל בהצהרה: "שירותי גוגל, מנוע החיפוש, הג'י-מייל ו-YouTube, לא יהיו זמינים בארצנו. אנחנו מקימים רשת סגורה: "ישרא-נט". מרוב תסריטי האימה של היום שאחרי קשה לי לחשוב בצלילות איך אזרחי ישראל היו מקבלים זאת.

הסירו דאגה, ישראל רחוקה משם אך "ידידינו" הפרסים כבר מכינים עצמם. בחודש אפריל פרסמנו כי איראן שוקדת על הקמת רשת אינרטנט מקומית וסגורה. בדומה לסיטואציה בפתיחה, סגן נשיא איראן עלה לנאום במסיבת העיתונאים והכריז כי "בעוד מספר שעות" ינותקו תושבי איראן משירותיה האינטרנטים של חברת גוגל האמריקאית. על-פי פרסום בעיתון הסטודנטים האיראני (ISNA), ההודעה הגיעה בתגובה להתרת פרסום הסרטון על מוחמד באינטרנט בכלל ו-YouTube בפרט, אחד משירותיה של גוגל. על-פי איראן, האינטרנט העולמי ייחסם מפני שהוא מלא בחומר אנטי-איסלמי שאינו ראוי לצפייה, אך המניע העיקרי מאחורי הקלעים הוא שליטת המדינה בצופה ובתוכן הנצפה, הפחתת נגיעת מדינות המערב בארצה והדיפה טובה יותר של פריצות האבטחה ברשת.

האינטרנט האירני ו"המיוחל" יכלול בין השאר שירותי דואר אלקטרוני ומנוע חיפוש. מנוע החיפוש, "Ya Haq", מתיימר להחליף את מנוע החיפוש של גוגל וכדי להיות מחובר לשירותי דואר אלקטרוני, על המשתמש להזדהות בזהותו האמיתית מול הממשלה.

והשאלה המתבקשת, הסוף לאנדרואיד באיראן?

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות