"בלי כוונה" – איראן משחררת את ג'ימייל מהחסימה הכוללת על גוגל

| יום ראשון, 7 באוקטובר 2012, 13:08 | כללי

ב-24 בספטמבר חסמה איראן את הגישה של אזרחיה לשירותיה האינטרנטיים של גוגל, במחאה על סירוב החברה להסיר מאתר שיתוף הוידאו YouTube את קטע הוידאו הלועג לנביא מוחמד. בסופו של יום, חסמו הרשויות באיראן את כל שירותיה של גוגל, לרבות מנוע החיפוש, YouTube וג'ימייל. אולם נראה שיש מי שחוזר בו ומחליט "להקל עם גוגל".

שר התקשורת האירני מוחמד רזה אגמירי טוען שחסימתו של שירות הדוא"ל הפופולארי ג'ימייל נעשתה בלי כוונה, ושהתוכנה החוסמת זיהתה את תעבורת ג'ימייל בתור תעבורת YouTube שבאמת חסומה, ולכן חסמה גם אותה.

בכירים איראניים הודיעו בנוסף על רצון לפתח מנוע חיפוש משלהם שיקרא פאקר (גאווה) ושירות דואר שיקרא פאג'ר (זריחה). כשנשאלו האם הם מתכוונים להתחרות בגוגל וג'ימייל, השיבו: "אם מרצדס קיימת, זה לא אומר שכל אחד בכביש ינהג במרצדס". הדבר מזכיר את ניסיונותיה של איראן להסיר מהמדפים את בובת הברבי, ולשווק במקומה שתי בובות מקומיות – דרה ושרה, בובות חסודות עם ערכים טובים.

ממשלת איראן כבר הודיעה בעבר שהיא מתכננת להקים רשת אינטרנט פנים ארצית. מומחים שיערו שמדובר יהיה באינטרנט לצרכים ממשלתיים בלבד, בכדי להימנע מוירוסים של ארגונים עוינים כמו המוסד הישראלי וה-CIA האמריקני. מאוחר יותר התברר שכל אזרחי המדינה יהיו חלק מרשת האינטרנט החדשה שמטרתה לחסום תכנים אנטי אסלאמיים.

נקווה שהעם האיראני ידע ימים טובים יותר עם מנהיגים נאורים יותר…

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות