נאס”א: רכבת אוויר במהירות 250 קמ”ש תופעל בתל אביב תוך שנה וחצי

דמיינו לרגע את מחר בבוקר, כמה זמן ייקח לכם להגיע ללימודים, או למקום העבודה? לא משנה היכן בארץ אתם מתגוררים, סביר להניח שבמקרה הטוב תחלוף רבע שעה לפחות מהרגע בו תצאו מהבית ועד לרגע בו השומר בכניסה יהנהן בראשו תוך שהוא ממלמל את צמד המילים “בוקר טוב”. אז אם לסמוך על סוכנות החלל האמריקנית נאס”א, ב-2014 תוכלו להגיע למחוז חפצכם תוך דקות בודדות.

במסגרת פרויקט שאפתני, מתכוונת חברת SkyTran האמריקאית בשיתוף עם סוכנות החלל נאס”א, להקים בתל-אביב קווי רכבת אוויר במהירות של עד 250 קמ”ש. הפרויקט יושלם, כך מבטיחים בנאס”א, תוך שנה וחצי מהיום – זאת אומרת, במהלך הרבעון השני של שנת 2014.

הרעיון פשוט מאד – מאות קרוניות עשויות אלומיניום ינועו על מסילות צרות בגובה אחיד של כשבעה מטרים וללא כל צורך בדלק. ההתנעה הראשונית תבוצע באופן חשמלי באמצעות המסילה ומרגע תחילת תנועתה, תייצר הקרונית שדה מגנטי שישמש כמקור האנרגיה לריחוף שלה על המסילה. כל קרונית שכזו מכילה שני מקומות ישיבה ממוזגים ומסך מגע באמצעותו יוכלו הנוסעים לבחור את מסלול הנסיעה, כשכעת נבדקת גם האפשרות לשלב אינטרנט אלחוטי פרטי בעבור כל קרונית. בנוסף, בכדי לחסוך בזמן המתנה, יוכלו הנוסעים להזמין קרונית לתחנה הקרובה לביתם באמצעות אפליקציה לטלפון הנייד. עלות הנסיעה תהיה 6 שקלים.

בעוד הקרוניות והטכנולוגיות העומדות מאחוריהן כבר מוכנות, ישנם עוד לא מעט אלמנטים הדורשים פיתוח לפני ההפעלה. חלק מתחנות העגינה של הקרוניות, כך על פי התכנון, ימוקמו על גגות בניינים ולשם כך יהיה גם צורך למצוא דרך נוחה ובטוחה להגיע אל הקרקע – באמצעות מעליות חיצוניות או על ידי גרמי מדרגות שיוצמדו למבנים. תחנות אחרות יוקמו על מדרכות הרחוב (בתמונה למעלה).

ג’רי סנדרס, מנכ”ל חברת SkyTran, נמצא כעת בישראל במטרה לקדם את תחילת הניסוי בעיר תל-אביב שתהיה אולי הראשונה בעולם לאמץ את כלי התחבורה העתידני. לדבריו, הוא זוכה לתמיכה רחבה מהגופים הממשלתיים הרלוונטיים שכבר אישרו את הקמתה של מסילה באורך קילומטר בסביבת נמל תל-אביב.

מה דעתכם, האם ב-2014 כבר נוכל לרחף מעל רחובות תל-אביב?

(מקור – חדשות 2, 11 באוקטובר 2012)


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים