אורנג' תקים בארץ עד סוף 2012 רשת LTE (דור 3.9); תשדרג גם את UMTS

"פרטנר", מפעילת רשת אורנג', הודיעה היום כי חתמה עם אריקסון השוודית על חוזה להקמת רשת LTE בארץ בעלות של כ-100 מיליון דולר. הרשת החדשה, המוגדרת עתה רשמית כדור 3.9 והכנה לדור 4, תאפשר לה להוזיל עלויות בכל הנוגע לאספקת גישה אינטרנטית למכשירי סלולר, ולספק ללקוחות גישה במהירות של עד 42Mbps.

רשת LTE היא תקן סלולרי המבוסס על פרוטוקול IP, כך שכל הנתונים מהטלפון לרשת וחזרה מועברים בפורמט אחיד (בניגוד לרשתות הנוכחיות, בהן שיחות ומידע מועברים בשני פרוטוקולים נפרדים). הדבר אמור לאפשר לאורנג' לספק גם שירותי אינטרנט וטלפוניה קווית בעזרת ציוד הרדיו החדש, ולאפשר לה להתחרות בבזק וב-HOT ללא תלות תשתיתית במי מהן. בשבוע שעבר קבע איגוד התקשורת הבינלאומי כי היא אינה עונה על דרישות הדור הרביעי, אך הדור השני שלה, הנמצא עדיין בפיתוח ויאפשר לשדרג את רשתות ה-LTE מהדור הראשון בקלות יחסית, כן זכה למעמד הנכסף.

אורנג' תבנה רשת LTE בעזרת ציוד של אריקסון שיחליף ציוד ישן שלה עד 2012, ועד 2014 תמשיך לקנות ציוד תקשורת מאריקסון. במקביל, תשדרג החברה את רשת דור 3.5 בטכנולוגיית UMTS כאשר תוסיף רשת של אנטנות בתדר 900MHz (שבעבר שוייך לרשתות מהדור השני).

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות