זה קרה: פאלם נרכשה – על ידי HP תמורת כ-1.2 מיליארד דולר

יותר טוב מזה לא יכול היה להיות: אמש, בשעת לילה מאוחרת, יצאה הודעה מטעם HP ו-Palm, לפיה רכשה יצרנית המחשבים האמריקאית את יצרנית הסמארטפונים הכושלת במחיר של כמיליארד ומאתיים מיליון דולרים במזומן. ההודעה באה אחרי כמה שבועות של דיבורים ושמועות סביב רכישה פוטנציאלית של החברה, שלמרות הביקורות הנלהבות על מערכת ההפעלה שלה כשלה בשנים האחרונות בניסיון להחזיק את הראש מעל המים במאבק מול אפל ויצרניות מחשבי כף היד האחרות.

רק לפני כשבועיים דיברנו כאן על האפשרות שפאלם תיבלע ע”י HTC. האפשרות הזו היתה נראית לרבים כאידיאלית, מאחר ומערכת ההפעלה עטורת השבחים של פאלם בתוך החומרה המוערכת של HTC יכולה היתה להיות שילוב מנצח, אך האוויר הוצא ממנה מספר ימים לאחר מכן כאשר החברה הטאיוואנית הודיעה כי אכן הגישה הצעה לרכישת פאלם אך ביטלה אותה מסיבה לא ידועה. המועמדת הבאה עליה דובר רבות היתה יצרנית המחשבים לנובו, שניסתה את כוחה בשוק הסלולאר כבר מספר פעמים ללא הצלחה.

אמש התברר כי החברה שניצחה במכרז לרכישת ממציאת ה-PDA היא “היולט פאקארד”. הייתרון שברכישת פאלם ע”י HP על פני רכישתה ע”י HTC או כל יצרנית טלפונים אחרת פשוט: HP יכולה לעשות עם פאלם דברים שיצרניות סמארטפונים אינן מסוגלות לעשות. החברה כבר הוכיחה בכמה הזדמנויות כי היא מתכוונת להתחרות בשוק מחשבי הלוח בכל כוחה, והיא החברה הראשונה מבין יצרניות המחשבים הגדולות שהציגה אבטיפוס טאבלט פועל. מלבד זאת, יש לה ניסיון בהשתלטות על תחומים חדשים: ב-2002 רכשה ענקית המחשבים את Compaq, שייצרה את מחשבי כף-היד iPaq – ניסיון להתחרות במכשירי Palm Pilot. המכשירים אמנם לא נמכרו כמו לחמניות, אך הפכו לשם דבר, וניפקו את כמה מהסמארטפונים הראשונים בעולם. עתה, כאשר מנסות עשרות חברות למצוא דרך להתחרות מול אפל בתחום הטאבלטים, עשתה HP חשבון פשוט, והבינה שמערכת ההפעלה WebOS של פאלם היא היחידה המסוגלת להתחרות כיום במערכת ה-iPhoneOS בתחום המחשבים הקטנים. במסיבת עיתונאים וירטואלית שנערכה בחצות הלילה שעון ישראל אמרו בכירי החברה כי WebOS, המביאה יכולות מולטיטאסקינג, חיי סוללה ארוכים לניידות אמתית וממשק מרהיב למכשירים קטנים בעלי מעבדים חסכוניים, היא מועמדת טובה להחלפת מערכות ההפעלה הכבדות (חלונות ולינוקס) לא רק במחשבי לוח, אלא גם בנטבוקים.

ההשתלבות של פאלם ב-HP תושלם לפי הציפיות עד סוף יולי, ו-HP מתכוונת לעזור לחברת הבת החדשה להוציא סמארטפונים טובים ומצליחים יותר מה-Pre וה-Pixi, במקביל להפחת רוח חדשה בקרב מול ה-iPad.

(תמונת מונטאז’: Engadget)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים