אפליקציית Google Maps לפלטפורמת iOS בשלבי בדיקה סופיים

| יום ראשון, 18 בנובמבר 2012, 14:28 | אפליקציות אפל

האם סקנדל המפות של אפל עומד לבוא על פתרונו, לפחות חלקית? לאחר שהוסרה מגרסתה השישית של מערכת ההפעלה הניידת של אפל, iOS, צפויה אפליקציית הניווט של גוגל לחזור לסיבוב שני, והפעם לא כאפליקציה דיפולטיבית אלא כאפליקציה סטנדרטית בחנות ה-AppStore. לאחרונה הפיצה גוגל גרסת בדיקה של האפליקציה העתידית, לפני הגשתה לאישור סופי והעלאתה לחנות האפליקציות. על פי הדיווחים, האפליקציה החדשה צפויה להיות דומה מאוד לאפליקציה בגרסתה האנדרואידית, ותציע ניווט קולי – שגוגל סירבה גוגל לכלול באפליקציה המקורית, מה שהיווה את העילה לדחיקתה אל מחוץ לפלטפורמה והחלפתה באפליקצייה מבית אפל.

כזכור, בעת השקת גרסאות הבטא של iOS 6 הכריזה אפל על אפליקציית מפות חדשה פרי פיתוחה, שהתגאתה בשיתוף פעולה עם מספר רב של שירותי מיפוי – כולל Waze הישראלית – ובשלל פיצ'רים מיוחדים כמו FlyOver וניווט קולי מתקדם הכולל אינטגרציה עם Siri. לאחר השקת המערכת בגרסתה הסופית התגלו שגיאות ובעיות רבות באפליקציית המפות החדשה, שעוררו סערה ברחבי הרשת ואפילו גררו התנצלות פומבית של טים קוק והבטחה לתיקון מהיר של המחדל. בשל כך, ציפו משתמשים רבים כי גוגל תמהר להוציא גרסא חדשה לאפליקציית המפות שלה, בדומה לאפליקציית ה-YouTube שהוסרה אף היא מ-iOS 6 ושבה במראה מעודכן ובשלל תכונות חדשות, כשהיא זמינה להורדה דרך AppStore.

הנסיון באפליקציית YouTube המחודשת מלמד כי החלפתה של האפליקציה המקורית בכזו שפותחה ע"י גוגל לבדה משפר רבות את האפליקציה, שסוף סוף קיבלה תכונות חדשות ומתקדמות, לאחר שכמעט ולא עודכנה במשך חמש גרסאות המערכת הקודמות. האם השינוי המבורך יגיע גם לאפליקציית המפות?

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות