גאדג'טי מסקר: Samsung ES8000 3D SmartTV – מזל טוב, מהיום והלאה ישתנו חייכם

SAMSUNG_LED_ES8000עיצוב בטוב טעם, תמונה מדהימה, תלת-ממד – חוויה, ומפרט המתאים לטלוויזיה מובילה. לעומת זאת, מערכת הפעלה צעירה ולא מושלמת עם שליטה מעט קלוקלת. טלוויזיית הדגל של חברת Samsung, ה-ES8000, עם מגוון רחב של יכולות, כולל ה-VOD המקומי הייחודי של החברה, הותקנה בסלונינו לבדיקה (והשוואה אל מול המסך של המתחרה LG LM860Y אותו סקרנו לפני מספר חודשים). אז הכינו את הפופקורן, כבו את האור, הרכיבו את משקפי התלת-מימד והישענו לאחור, מהמסך והסרט הזה אתם עומדים להנות.

עיצוב מינימליסטי ועדין

מסגרת דקיקה ומתכתית בצבע מטאלי מקיפה מסך בגודל 55 אינץ', בשתיים מצלעותיו בליטות מעוצבות, האחת מכילה מצלמה והשנייה כיתוב עדין עם תאורה כחלחלה אשר דואגת להזכיר מי היצרנית (הכי טובה בעיר) של הטלוויזיה היפיפיה: Samsung. המסך מוגבה מספר סנטימטרים מעל הבידורית באמצעות רגל מעוצבת בצבע תואם למסגרת המסך. בקיצור, העיצוב פשוט ונעים, מינימליסטי ואיכותי.

הפרופיל הדקיק

הפרופיל הדקיק

סמסונג זוהרת בכחול

סמסונג זוהרת בכחול

המצלמה ניתנת לסגירה פיזית

המצלמה ניתנת לסגירה פיזית

מצד שני, צידה האחורי, מציעה הטלוויזיה פנל חיבורים מלא עליו נרחיב בהמשך. כמו כן, שליטה ממסך הטלוויזיה מתאפשר דרך ג'ויסטיק קטן (כמו שהיו פעם בסלולרים של סוני) עם יכולת תנועה שמאלה, ימינה, למעלה, למטה. כנראה שסמסונג מעריכים שלא תדרשו לשלוט משם עם כל דרכי השליטה האפשריות.

מפרט וחיבורים

4טלויזית LED, בגודל 55 אינץ', בעלת רזולוציה של 1920X1080 פיקסלים, מנגנון להחלקת תמונה (800Hz), תלת-ממד אקטיבי (כולל מנגנון הממיר 2D ל-3D), סטרימר מובנה בעל יכולת הקלטת תכנים, קישוריות WiFi, יכולת הגדרה כ-AP ועוד (למפרט המלא).

לטלויזיה מגוון חיבורים. כל חיבוריה מרוכזים בצידה הימני והאחורי. להלן הפירוט:

 • 3 כניסות HDMI
 • אנטנה: תמיכה בשידורי עידן+ (קליטה טובה עם אנטנה קטנה בלבד)
 • DVI Audio In
 • כניסת אוזניות, 3.5 מ"מ
 • כניסות Component, AV ו-Audio
 • יציאת Audio אופטית
 • 3 חיבורי USB לחיבור כונן קשיח, USB stick וכו' (שני חיבורים עם הגבלה של 0.5A ואחד בעל 1A)
 • Ethernet וחיבור אלחוטי – WiFi

ממשק משתמש

את ממשק המשתמש של ה-Samsung ES8000 אחלק ל-2, תפריט הגדרות ומערכת הפעלה. מערכת ההפעלה פשוטה, נוחה וכוללת אפליקציות עבריות, אך מנגד, איטית ולפעמים בעייתית לשליטה.

6

לחיצה בכפתור הייעודי באחד השלטים, "הקובייה הצבעונית", תכניס אתכם מידית אל ה-Smart Hub, תפריט הבית של מערכת ההפעלה. מסך הבית מחולק לשלוש שורות-תפריטים: בראשונה, תמונה מוקטנת של הערוץ המנגן ואפליקציות נבחרות של סמסונג ישראל, בשנייה, תכניות ייעודיות של סמסונג העולמית ובשלישית, ניהול מקור התוכן, דפדפן, מדריך לערוצים, אפליקציות שהורדו ועוד.

מסך התפריט נוח ונעים לעין, כשבתוכו מספר לא גדול של אייקונים גדולים וברורים, דבר המאפשר התמצאות קלה. השליטה באמצעות השלטים לא תמיד נוחה ולעתים מאלצת התנהלות מגושמת, בניגוד לדגם המקביל של LG (פירוט בפרק על השליטה). בנוסף, למערכת ההפעלה לוקח כ-30 שניות להגיב מרגע פתיחת הטלוויזיה (כשתמונת הערוץ מופיעה כמעט מידית). בנוסף, נתקלתי במספר פעמים שמערכת ההפעלה או אפליקציות לא עבדו באופן חלק ונתבקשו לזמן תגובה ארוך, דבר מעיק אשר פוגע בחוויה.

5

תפריט ההגדרות של הטלוויזיה, גם הוא, פשוט נוח לשימוש וכולל בתוכו אפשרויות רבות לקביעת תצורת הטלוויזיה. החלוקה לקטגוריות ברורה למדי והגעה אל הקטגוריה אותה נרצה לשנות אינה מצריכה מחשבה מרובה. בנוסף, ברגע המעבר על השורה נפתח בצידו השמאלי של מסך ההגדרות הסבר על האפשרות המבוקשת. התפריט מתורגם כולו לעברית בצורה מובנת ומדויקת.

איכות תמונה

סמסונג אינה מתפשרת על תמונה פחות ממדהימה, בייחוד בטלוויזיית הדגל שלה. הצבעים חיים, חמים ונעימים לעין, כמעט אין זליגה ועננות והשחור קרוב למושלם – חומרה פשוט מצויינת. האפשרויות למשחק עם התמונה הן רבות ומיועדות מחד לאדם בעל ידע בסיסי בצבעי התמונה ומאידך לאדם עם ידע רב ועין רגישה וצורך להגיע אל הקרביים של התמונה.

7-SD

תמונה משידורי ערוץ 1

ספורט בשידורי HD

ספורט בשידורי HD

סרט ב-Full HD

סרט מהמחשב ב-Full HD

סרט HD משידורי HOT

סרט HD משידורי HOT

האביר האפל

האביר האפל

צבעי שחור עמוקים

צבעי שחור עמוקים

סאונד

הסאונד המופק מהרמקולים המובנים בטלוויזיה נשמע טוב. עם זאת, עוצמת הסאונד אינה חזקה למדי, אך גם אינה נפגמת רבות כאשר מגיעים קרוב למקסימום. אם תרצו לשמוע בקולי קולות לא תכולו לעשות זאת דרך המסך אך כן תוכלו לחבר אותה באמצעות החיבור האופטי אל הרסיבר. בהשוואה לדגם המתחרה של LG אין הבדל מהותי.

ערוצי טלוויזיה

20-SDפעם המכשיר הסלולרי שימש רק לשיחות טלפון, היום תכליתו מעט השתנתה, השיחות הם רק אחד מיני התפקידים הרבים והחשובים שנוספו למכשיר. לעומתו, תכליתה של הטלוויזיה נשאר קודם כל צפייה בערוצים. התוכן המוקרן יכול להגיע דרך אחת מספקיות התוכן, הוט או יס, או דרך הערוצים הדיגיטליים אותם ניתן לקלוט באמצעות ממיר עידן+. הממיר הדיגיטלי מובנה באופן אינטגרלי ב-ES8000 ואף אופן החיפוש והתקנת הערוצים פשוטה מאוד עד כדי אוטומטית. איכות התמונה בערוצי ה-SD גם דרך ממיר של חברת הוט וגם דרך העידן+ טובה, ואף יותר טובה מהטלוויזיה של המתחרה. כמו-כן, איכות ערוצי ה-HD אינה מאכזבת, נהפוכו.

באופן כללי, אחת החולשות של הטלוויזיות הם שידורי הספורט, תמונה עם פרטים רבים הדורשים זמן תגובה מהיר. בפרמטר זה הטלוויזיה לא אכזבה ולא נצפו מריחות משמעותיות אשר פגעו בחווית הצפייה. בהשוואה למסך המתחרה של LG, ה-Samsung לוקחת בקטגוריה זאת.

טלוויזיה בשלושה ממדים

21-3Dהחיים שלנו משודרים אל תוך מוחנו בשלושה ממדים אז למה שנסתפק במסך עם שניים, שאפשר לראות את הסרט באופן מציאותי וחוויתי יותר? תלת-ממד אינו "עוד גימיק" ואף עולה ברמתו על זה שבקולנוע וכל זה עוד מתעצם כשמביטים במסך ה-ES8000. ה-ES8000 של סמסונג עושה שימוש בטכנולוגיה אקטיבית. הטכנולוגיה האקטיבית מסנכרנת את המשקפיים עם המסך. המשקפיים מסוגלים להשחיר את העדשה של כל עין באופן עצמאי ובתדירות גבוהה ובכך לגרום שכל עין תראה תמונה אחרת בעוד מוחנו אינו מבחין בהבהוב (אם מסתכלים אל מנורה ניתן להבחין בו).

איכות ה-3D בדגם זה גבוהה מאוד. רואים חלק, זוויות צפייה, אנכית ואופקית, רחבה מאוד (לא נתקלתי בכפילות או טשטוש של התמונה), עוצמת אור כמעט ואינה משפיעה על האיכות הוידאו. המשקפיים עצמם כבדות יותר, דורשות סוללת כפתור ופחות נוחות מהשקפיים הפסיביות של LG אשר יושבות בצורה נוחה יותר על הפנים (לא רק שלי). בנוסף, המשקפיים דורשות סנכרון ראשוני: הפעלתם מול הטלוויזיה וקבלת פידבק שהם אכן מסונכרנות (לוקח שניה).

22-3dהטלוויזה תומכת בתכני 3D במגוון פורמטים ובניהם Side By Side הנפוצים בסרטי התלת-ממד באינטרנט. ברגע העלאת התוכן, הטלוויזיה תזהה זאת מידית ותהפוך את שתי התמונות לתמונה אחת מטושטשת המקבלת ממד נוסף מאחורי עדשות המשקפיים הייעודיות. בנוסף, ישנה אפשרות להפוך תוכן דו-ממדי לתלת-ממדי, תכונה זו עובדת יפה בתוכן איכותי, קרי HD. כמו-כן ניתן לשלוט על פרמטרים כמו עומק התמונה. ואכן, כדורגל בהמרה לתלת-ממד מושיב אותך במקום הכי טוב באצטדיון.

לא קל להבחין בהבדלי האיכויות בין התלת-ממד האקטיבי של Samsung לפסיבי של LG אך בסה"כ הראשונה מנצחת, לא בפער גדול אך מנצחת.

Smart TV

הטלוויזיות של תקופתנו לא רק מקרינות תמונה, הן גם נחנו במעט "חכמה": מספר ליבות, זיכרון, מערכת הפעלה וחיבור אל רשת האינטרנט העולמית. על מערכת ההפעלה דיברתי בממשק המשתמש, אך אחזור ואגיד שיש עוד רבות להשתפר.

סטרימר: הסטרימר הפנימי בטלוויזיה כלל לא נופל באיכותו מאלה הנמצאים בשוק. הוא תומך בתרגום עברי ומגוון גדול של קבצים כולל MKV ו-M2TS.

חנות האפליקציות: החנות של סמסונג מכילה כ-400 אפליקציות אשר חלקן מוכרות יותר וחלקן מוכרות פחות. בין האפליקציות ניתן למצוא את ה-Google Talk, טוויטר ופייסבוק בתצוגת טלוויזיה לא הכי פרקטית ונוחה (עדיף להושיט את היד לסמארטפון…). בנוסף Youtube בעל יכולת הקלדה מוגבלת (מורחב בפרק השליטה) ותוצאותיו אינן תמיד זהות לאלו המתקבלות במחשב. חוץ מהאפליקציות הנוכריות אותן אנו רגילים לראות, ישנן כמה עבריות שהוכנו במיוחד בשבילנו – כל האפליקציות חינמיות אך חלקן דורשות תשלום עבור פיצ'רים מסויימים.

28-appz

 • "ישראל היום" יעדכן אתכם בכל אשר התרחש ומתרחש בשעות אלו בתצוגה נוחה המחולקת לריבועים, כל ריבוע הוא כתבה לקריאה או וידאו לצפייה. כמו-כן, יש גם מעבר ל"רק חדשות" – דעות, תמונות ומגזין. "וואלה" – מבזקים, מזג-אוויר, מספר סרטים וסדרות ישנים. יש גם נוסטלגיה כדוגמת "זהו זה". Mako – בהתחלה הייתי בטוח שמדובר באתר אך האפליקציה פשוט מציגה את ערוץ 2 באיכות נמוכה ולא יותר.
אפליקציית Walla

אפליקציית Walla

26-israel 24-birds

שעת כושר: הטלוויזיה עוזרת לכם לא רק לחפש ולמצוא תנוחות על הספה, אלא גם להזיע. זוכרים את גלעד ושעת הכושר בטלוויזיה? גם לסמסונג יש. בכמה כפתורים ניתן לבחור מגוון תכניות לעיצוב הגוף ולעשות זאת מול הטלוויזיה.

סקייפ: יתרון קטן אך מועיל  לטלוויזיה של Samsung על LG היא המצלמה ואיתה אפליקציית הסקייפ. התוכנה פשוטה ונוחה לעבודה. בנושא המצלמה, אם תרגישו שפרטיותכם מאויימת תוכלו לסגור את המצלמה על ידי הפיכתה הפיזית.

דפדפן: נפתח מהר, אתרים עולים בו בצורה טובה, ניתן לפתוח סרטי פלאש אך השליטה עליו באמצעות הזזת היד פשוט מתסכלת. לאחר מספר דקות עבודה מול הדפדפן – נכנעתי.

27-daf

Smart VOD לסרטים בהזמנה גם בתלת-ממד

אחת מהתכונות בהן סמסונג ישראל מתגאה היא ה-VOD הייחודי שלה. ה-VOD מצטיין במהירות תגובה אשר מתאפשר על-ידי בניית חוות סרברים בארץ. ה-VOD בנוהל על ידי חברת Vonetize. תכני ה-VOD מתחלקים ל-2: תכנים הניתנים במנוי חודשי ותכנים חדשים בהשכרה לזמן מוגבל. במנוי חודשי תוכלו למצוא הופעות חיות, תכני ילדים ו-תלת-ממד. חלק גדול מהתכנים פתוח למנוי החודשי אך סרטים חדשים או תכנים "מיוחדים יותר" יינתנו עבור סכום כסף נוסף.  באופן כללי ההיצע שמציע ה-VOD אינו מרשים במיוחד ועדיין אינו יכול להחליף את הנורמה כיום. בנוסף, אם תרצו להריץ את הסרט קדימה תופתעו שאי אפשר להריץ במהירות גדולה מפי 2. לדעתי, ה-VOD יוכל להתחרות בחלופות רק כאשר היצע התכנים יגדל ויתווספו שידורי ספורט ישירים.

23-vod

בביתי אינטרנט של הוט במהירות 12 מגה וכל התכנים נוגנו באופן חלק (החברה מצהירה על צורך ברוחב פס של 5 מגה).

מחירים:

 • סרט באיכות HD ל-48 שעות: 17.99 ₪.
 • סרט 3D ל-48 שעות: 22.99 ₪.
 • מנוי חודשי לכל שאר התכנים: 29.99 ₪.
 • ניתן לקנות כרטיסיה ל-10 סרטים ב-149.99 ₪.

AllShare

29aלמי שלא מכיר, AllShare היא תוכנה העובדת על המכשירים מסוגים שונים של חברת סמסונג כשהיא יוצרת בניהם שיתוף תכנים באמצעות DLNA על גבי רשת ה-WiFi. אם ברצונכם להשמיע שיר מהסמארטפון או מהמחשב ישירות למסך הטלוויזיה אין צורך לחבר שום חוט, עליכם לחבר את המכשירים לאותה רשת ביתית ולהפעיל את התוכן הרצוי במכשיר ו"לשלוח" אותו אל מסך הטלוויזיה. תוך שניות הוא יופיע על המסך. עובד מעולה ומשפר את החוויה בעשרות מונים.

שליטה

השליטה בטלוויזיות החכמות לא פחות חשובה מממשק המשתמש ומערכת ההפעלה. למרות ריבוי האפשרויות לשליטה על הטלוויזיה אף אחת מהן לא מושלמת (ואולי אפילו רחוק מזה). כאן התאכזבתי מהסמסונג.

שלטים: עם הטלוויזיה מקבלים שני שלטים, אחד סטנדרטי והשני (סוג של) מגע. השלט הסטנדרטי עמוס כפתורים כשבמרכזו חצי ניווט ומסביבם כפתורים רבים לפונקציות השונות. נקודת אור בשלט היא תאורת המקשים, שחלילה ניתקע באמצע סרט כשאנחנו מחפשים את אחד הכפתורים. השלט השני, בעל מספר קטן של כפתורים ו"משטח מגע" בעל יכולת מנוונת מאוד – ימינה, שמאלה, למעלה ולמטה. כמו-כן, לשלט זה מיקרופון פנימי לצורך הקראת פקודות לטלוויזיה. מבין שני אלה, לרוב בחרתי להשתמש בסטנדרטי. תחת קטגוריית השלטים ניתן להוסיף את האפליקציה הייעודית לסמארטפון שעבדה הכי טוב לדעתי – כל האפשרויות בלחיצת כפתור, מרגיש ונראה יותר טוב מהשלטים, אך גם כאן נידרש שיפור כמו שליטה חופשית של הסמן על המסך באמצעות הסמארטפון (ניתן לזוז רק ימינה, שמאלה, למעלה ולמטה).

31-remote

שליטה קולית: השליטה הקולית עובדת לא רע, אך חוץ מכיבוי, הדלקה ושינוי הווליום (במגבלות ה-20) אין היא באמת פרקטית. אם תרצו להרשים את החבר'ה, קחו בחשבון שלפעמים תמצאו עצמכם מדברים אליה והיא אינה מבינה, אחרי כמה ניסיונות כנראה שתשתחרר לכם איזו "ברכה". אופן ההפעלה מאוד פשוט, אומרים: "Hi TV", מיד ייחלש ווליום הערוץ המשודר ובמקביל יצופו "בועות" בתחתית המסך עם האפשרויות לפקודות האפשריות. אם תשכחו לכבות את אפשרות זו בזמן שתראו טלוויזיה ותדברו עם חברים בסלון יש סיכוי שהיא תחשוב שאתם מדברים אליה.

שליטה באמצעות תנועת הידיים: השליטה באמצעות תנועת הידיים הופכת את כף ידכם לסמן העכבר הרץ על המסך, כשכף היד פתוחה הסמן יזוז בהתאם לידכם, כשתיסגרו אותה – זאת תהיה לחיצה. נשמע מעולה אך היישום בפועל רחוק מלהיות מושלם. תחילה יש להריץ את אשף ההתקנה של בקרת התנועה, הוא יבדוק את התאורה ויראה שהוא רואה אתכם מנפנפים לכיוונה (אם התנאים ישתנו, עדיף להריץ שוב את אשף ההתקנה). באמצעות היד תוכלו לשחק "אנגרי בירדז" (Angry Birds) ולגלוש בדפדפן ועוד. הזיהוי של המצלמה ברמה מאוד נמוכה בהשוואה למוצרים קיימים בשוק (קינקט למשל). בנוסף, הרמת היד באוויר לאורך זמן אינו דבר נוח ואפילו קצת מעיק.

לצד כל אלה ניתן לחבר חומרה חיצונית, עכבר ומקלדת. בקטגוריה זו LG זוכה. לא צריך יותר מידיי אפשרויות שליטה, צריך אחת או שתיים שפשוט יעבדו טוב. היעדר אמצעי שליטה טוב משפיע רבות על חווית השימוש, לדוגמא: משחק ה"אינגרי בירדז" הדורש מחשבה ורגש ביד הופך מהר מאוד למשהו מעייף ולא מעניין באין יכולת שליטה טובה. כמו גם הדפדפן שהקלדת הכתובת וגלילת העמודים בו הופכת מייגעת עד מאוד.

סיכום

אז מה היה לנו כאן? 55 אינץ' של תמונה מדהימה, עיצוב מזמין שהופך את הטלוויזיה לרהיט מודרני, מפרט עשיר, שלל חיבורים ותלת ממד אקטיבי שעושה עבודה מעולה. עם זאת, ה-VOD צריך עוד ליטוש, המערכת הפעלה עדיין לא במיטבה ובכל הנוגע לתחום השליטה על החברה לחזור לשולחן העבודה. נכון להיום, ה-Samsung ES8000 היא טלוויזיית הדגל של סמסונג אשר בהחלט צועדת בפסגת הקטגוריה.

הטוב: העיצוב, איכות התמונה, התלת-ממד האקטיבי.

הרע: כמות התכנים, האפליקציות ושלט המגע.

המכוער: השליטה עם היד.

מחיר מומלץ לצרכן: 18,990 ₪

לחצו על LIKE לגאדג'טי ותקבלו את כל חדשות הטכנולוגיה ישירות לפייסבוק

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות