מבחן Overclocking ל-Samsung Galaxy S הפיק מהירות של 1.6GHz וניקוד גבוה פי שניים מכל מכשיר אחר

מעבדים סלולריים, כפי שכבר הזכרנו בעבר, מסוגלים להגיע למהירויות דומות לאלו של המעבדים הנמצאים בכל מחשב (כמעט). הסיבה בשלה הם עובדים על מהירויות נמוכות יותר פשוטה: בניגוד למחשב, בו החלל הפנימי מאפשר לשחק עם מנגנוני קירור ופיזור חום, בטלפונים סלולריים אין מקום למשחקים – תרתי משמע. לכן, כדי לא לקצר את חיי הרכיבים, מבצעות החברות האטה במהירויות הליבה של ARM – כל אחת לטמפרטורה שלדעתה מסוגלים המעגלים שלה לשאת.
כמובן שאלפי האקרים ברחבי העולם עובדים ימים כלילות כדי לנסות לסחוט ממעבדי הסמארטפונים שלהם עוד כמה מהמגה-הרצים שאנחנו יודעים שהם מסוגלים אליהם, תוך שהם מסתכנים בהרס המכשיר בעקבות החום הנוסף שיפלוט המעבד.
המעבד החזק ביותר בשוק, Hummingbird של סמסונג, זכה השבוע להוכיח שהוא האלוף גם בתחום ה-Overclocking, כאשר קבוצת האקרים העונה לשם Team Whiskey הצליחה לסחוט מה-Vibrant (אחת מגרסאות ה-Galaxy S בארה”ב) מהירות יציבה של 1.6GHz (!), תוך שהיא שוברת את מחסום הגבלת הפריימים לשניה של 55-60 ומגיעה ל-78FPS. אך הנתון המרשים ביותר הוא התוצאה שהם השיגו במבחן ה-Quadrant – 3083 – יותר מפי 2 מהמשיאנים הקודמים (מכשירי Android 2.2) ויותר מפי 3 מכל מכשיר אנדרואיד 2.1 אחר (שיא ששייך ל-Galaxy S במצבו ה”רגיל”).

החבר’ה מבטיחים להמשיך ולמתוח את גבולות שירתה של הציפור, ולשחרר כלים שיאפשרו גם למשתמשים שאינם האקרים להשיג ממכשירי ה-Galaxy S שלהם ביצועים דומים.

(מקור: Phandroid)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות