אינטל רוצה להחליף את סמסונג כיצרנית השבבים לאייפון ואייפד

| יום שלישי, 4 בדצמבר 2012, 14:45 | חומרה

שמועות שצצו במהלך הסוף שבוע גורסות כי אפל ואינטל נמצאות במגעים מתקדמים, על מנת שענקית השבבים תהיה זו שתספק את המעבדים עבור הדורות הבאים של מכשירי ה-iPhone ו-iPad. אינטל שכיום לא בעלת דריסת רגל משמעותית בשוק המובייל, מנסה כמה שנים להיכנס ומירוץ ולהביא פתרון מתחרה לארכיטקטורת ARM השולטת בדומיננטיות בתעשייה. כבר זמן רב ישנם דיווחים על הרצון של אפל להחליף את סמסונג בתור יצרנית השבבים העיקרית שלה ואינטל בהחלט אחת מהחברות שיכולות לספק את ההיקפים של אפל דורשת.

עולם השבבים, בעיקר המעבדים, השתנה מקצה לקצה בשנים האחרונות כאשר מערכות הפעלה למחשב האישי יכולות לרוץ היום על מעבדי ARM ולא רק x86 ומנגד מערכות הפעלה למובייל (כמו אנדרואיד) עשו את הכיוון ההפוך. עלייתם של הטאבלטים רק טשטשו יותר את הגבולות בין המחשב האישי והמובייל, מה שמחייב את אינטל לבצע מהלכים משמעותיים כדי לא לאבד מהשליטה שלה בשוק המעבדים. למחשבים האישיים אין לה היום תחרות אמיתית, אבל נראה כי Windows 8 RT יכולה להיות סכנה ממשית עבורה.

חשוב לציין, שלאחרונה היו דיווחים כי אפל בכלל תתחיל לייצר מעבדים בעצמה למחשבים שלה שיהיו מבוססים דווקא על ארכיטקטורת ARM. מהלך שיגרום לניתוק בינה לבין אינטל, המספק היום את המעבדים למחשבי המק. כך שאם העסקה בין אינטל לאפל בתחום המובייל תצא לפועל, כנראה שההשלכות שלה יהיו משמעותיות גם למחשבים האישיים נושאי סמל התפוח.

מעבדי אינטל משמשים כיום למספר תצורות טאבלטים. מצד אחד ישנו ה-Surface Pro של מיקרוסופט עם מעבד Core i5 עצמתי, אבל שדורש קירור באמצעות מאוורר ומחירו גבוה. לעומת זאת ישנם מעבדי ה-Atom, שמחירם זול, מספקים חיי סוללה בדומה למעבדי ARM ובעלי פרופיל דק. לפי השמועות אינטל עובדת על מעבד חדש לסדרת Ivy Bridge שיהיה חסכוני מאוד בצריכת החשמל כמו מעבדי ה-Atom, אך חזק יותר. מה שיכול להיות מתאים לטאבלט האייפד של אפל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות