האביזר הבא שלכם לאייפון: שולחן מגע 58 אינץ’

אין ספק כי ממשק המשתמש של מערכת ההפעלה iOS מספק חוויית משתמש ייחודית שאין דומה לה במחשבים ומכשירי מדיה אחרים. חוויית דפדוף במדיה ובאינטרנט הכוללת זום באמצעות מחוות מולטי-טאץ’, ממשק לאפליקציות יצירה וציור באמצעות האצבע ואינספור משחקים ותוכנות המגיבות בקלות למחוות מגע – כל זה היה זמין עד עתה בפורמט של כ-3.5 אינץ’ שנכנסים בקלות לכיס תחת המותג “אייפון”, או בגודל של כ-10 אינץ’ שבא למלאות את מקום הספר או המחברת בתיק המסמכים, הידוע יותר בכינויו “אייפד”.

מיזם שאפתני חדש בשם Table Connect עובד בימים אילו על סיום האב טיפוס הראשוני של שולחן בגודל 58 אינץ’ המתחבר לאייפון, אשר יספק למשתמש אפשרות לגשת אל תכני האייפון באמצעות השולחן.

האייפון הענק הזה יהיה מורכב ממסך Full-HD LED בעל שכבת מגע מסוג Capacitive, בדיוק כמו כל מסך מגע חדשני, אך כאן אנו מוכרחים לעמוד על נקודה חשובה: כל אייפון או מכשיר דומה מכיל שכבת חיישני מגע התומכת במולטי טאץ’. מכשיר ה-Table Connect, ששכבת המגע שלו מבוססת על אותה טכנולוגיה אך בגודל של 58 אינץ’, יאפשר דבר מעניין הרבה יותר, לו קוראים מעצבי הקונספט של המוצר “ממשק מגע Multi-person”, או במילים פשוטות – היכולת לספק למספר אנשים לשלוט על אותה אפליקציה בו זמנית באמצעות מגע.

האפשרויות הגלומות בממשק מגע מולטי-טאץ’ ענקי שכזה הן אינסופיות, וכאן נוכל להעלות רק מספר אפשרויות מעניינות שעולות בדעתנו: עבודה משותפת של מספר אומנים או מעצבים על אפליקציית ציור או עיצוב, כאשר כל אחד עובד על פינה אחרת במסך; גלישה משותפת באינטרנט או דפדוף משותף באלבומי תמונות; משחק משותף במשחקים כדוגמת טניס שולחן; ועוד אפשרויות רבות ככל שיעלה דמיונם המפותח של מפתחי האפליקציות בשנים הבאות, שיפתחו אפליקציות שתתאמנה במיוחד לקונספט של שליטה רב-אישית.

נכון שהקרדיט הראשוני על הרעיון מגיע למיקרוסופט, שיצאה לפני מספר שנים עם ה-Surface שלה, אך הפשטות שבחיבור מסך טלוויזיה סטנדרטי עם מכשיר פופולרי כדוגמת האייפון נראה מבטיח וזול הרבה יותר. המכשיר לא יצריך הסתגלות לממשק חדש’ ויעשה בסך הכול את מה שעשה האייפד לאייפון – יכיר למכשיר הקטן והפופולרי כל כך את האבא החורג החדש שלו.

התוכנה שמאפשרת את חיבור השולחן לאייפון תומכת במערכת iOS 4 ומעלה ובמכשירי iPhone 3GS \ 4. המכשיר לא יתמוך בדגמים ישנים יותר של האייפון עקב הדרישה שלו ליכולות עיבוד גבוהות. אין כרגע פרטים בנוגע לתמיכה אפשרית באייפד או במכשירי סמארטפון \ טאבלטים של חברות אחרות, אך סביר להניח שאם הקונספט הזה יצליח (וכולנו אכן מחזיקים לו אצבעות שיצליח), נראה מכשירים דומים המתאימים ליותר אפשרויות צצים כפטריות אחר הגשם.

באתר המרכזי של הפרוייקט ניתן לראות שעון טיימר המראה על כך שבעוד כשלושה ימים יושק סרטון הדגמה ראשונית. עקבו אחר החדשות בגדאג’טי לקבלת עדכונים על כל התפתחות בנושא.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות