האם אפל בדרכה לרכוש את Waze הישראלית עבור 500 מיליון דולר?

| יום רביעי, 2 בינואר 2013, 19:58 | אפליקציות, סטארטאפים

waze-way-to-go

בחודש ספטמבר האחרון יצא מנכ"ל אפל בהתנצלות גורפת על מחדל המפות הגדול של 2012. אפל, שהשיקה יחד עם העדכון האחרון למערכת ההפעלה שלה, iOS 6, שירות מפות חדש ובתוך כך זנחה את שירות המפות של גוגל שליווה את מכשירי ה-iOS מאז הושק לראשונה האייפון ב-2007, חוותה תקלות רבות בשירות המפות שככל הנראה הושק מוקדם מידי. בעקבות התקלות בשירות המפות, ערכה אפל סבב מינויים חדש ושינתה את מערך הניהול שלה ובתוך כך פיטרה את סקוט פורסטול, מי שקידם עד אז את תחום התוכנה במכשירי ה-iOS.

כחלק מהתנצלותו הכווין קוק את משתמשי ה-iOS המאוכזבים למספר אפליקציות ניווט חלופיות וכתוצאה מההמלצה החמה ראתה אפליקציית הניווט החברתי הישראלית Waze עליה חדה במספר המשתמשים ברחבי העולם. הדבר ככל הנראה לא נעלם מעינה של אפל, שהשתמשה עוד קודם לכן בשירותיה של Waze בחלק ממנוע המפות שהתארח על מכשירי ה-iOS, ומוקדם יותר היום פרסם הבלוג הטכנולוגי TechCrunch כי שתי החברות נמצאות במשא ומתן ראשוני והוסיף כי הצעה בסכום העולה על 500 מיליון דולר כבר הונחה על השולחן.

מנווטת נגד התחרות

אפל ראתה עוד מבעוד מועד את כניסתה החזקה של גוגל לתחום הסמארטפונים המבוקש. החברה השקיעה משאבים וכספים רבים שנותבו עוד ב-2010 לשם פיתוח מוצרים כמו המפות, על מנת להסיר את תלותה של אפל בשירותיה של גוגל שגוררת את המלחמה לצד התוכנה ומשאירה את החומרה ליצרניות הגדולות כמו סמסונג, HTC, נוקיה ועוד, תוך שהיא בונה עצמה בתוך מכשירי החברות השונות באמצעות פלטפורמת האנדרואיד. מאחר וכמות המידע הנאספת ממכשירים סלולריים היא כה גדולה ומגוונת, יש לכך משמעות וכנראה שגם באפל רוצים להתחיל ולכוון עצמם לכיוון הזה.

תרומתה של Waze למפות של אפל עשויה להיות משמעותית במיוחד לאור בסיס המשתמשים הגדול באפקליציה, שיכול לתרום להחזרתם של רבים ממשתמשי iOS שנטשו את אפליקציית המפות המובנית של אפל לאחר המחדל וברחו לאפליקציות המתחרות.

לאורך שנות חייה גייסה החברה כ-67 מיליון דולר, כאשר ההשקעה האחרונה בגובה 30 מיליון דולר נעשתה ע"י המיליארדר הסיני לי קאשינג שחבר לחברת קליינר-פרקינס שבין השקעותיה ניתן למצוא את חברת הקופונים גרופון ואת חברת המשחקים החברתיים זינגה. לפני כשבועיים, גייסה Waze מנהל פיתוח עסקי חדש לשורותיה. הרכש החדש הוא אנדי אלווד, ששימש בעבר כמנהל הפיתוח העסקי של חברת GoWalla עד שזו נרכשה ע"י פייסבוק בסוף 2011.

מקור: [TechCrunch]

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות