קנוניקל חושפת את גרסת מערכת ההפעלה Ubuntu לסמארטפונים; מכשירים ראשונים בתחילת 2014

Screen-Shot-2013-01-02-at-2.39.18-PM-580x334חברת קנוניקל (Canonical) חשפה לפני זמן קצר בלונדון את גרסת חדשה למערכת ההפעלה Ubuntu, הפעם מותאמת לסמארטפונים. אובונטו לסמארטפונים הוצגה על גבי מכשיר ה-Galaxy Nexus, שהיא מחליפה מערכת הפעלה אחרת מבוססת לינוקס – אנדרואיד כמובן. מערכת ההפעלה Ubuntu, למי שאינו מכיר, היא אחת מהפצות הלינוקס הפופולריות בעולם שעושה בשנתיים האחרונות צעדי ענק בשיפור חוויית המשתמש ופריצה לפלטפורמות חדשות כמו טלוויזיה ומובייל. כעת קנוניקל, מפתחת מערכת ההפעלה, מציגה את גרסת המובייל של אובונטו הכוללת את כל היכולות של גרסת ה-PC רק עם ממשק משתמש חדש ומרשים המותאם למסך הקטן.

אובונטו לסמארטפונים מציגה ממשק חדשני מבחינת המראה, אך מזכיר בניווט בו מאוד את MeeGo כפי שראינו ב-Nokia N9. רוב הניווט במערכת מתבצע על ידי משיכת האצבע מאחת מקצוות המסך. משיכה קצרה מהקצה השמאלי תחשוף בכל מקום שתהיו את האפליקציות בהן אתם משתמשים לעיתים קרובות. משיכה מהקצה השמאלי לימני תציג את כל האפליקציות הפתוחות ברקע. משיכה מהקצה הימני תבצע מעבר בין האפליקציות הפתוחות ברקע (בדומה ל-Windows 8). משיכה מקצהו העליון של המסך תחשוף התכתבויות שונות עם אנשי הקשר ומגוון הגדרות. מסך הבית נגלל למטה, ולא שמאלה או ימינה כפי שנהוג באנדרואיד ו-iOS, מצד שני גם בכלל לא דומה ל-Windows Phone 8. התכנים במסך הבית הם בעיקר כאלו שהעשיתם בהם שימוש לאחרונה, כמו אפליקציות, תכני מולטימדיה ואנשי קשר.

ההכרזה של קנוניקל:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cpWHJDLsqTU[/youtube]

מערכת ההפעלה Ubuntu לסמארטפונים מתבססת על הליבה והדרייברים של אנדרואיד, אבל בניגוד למערכת ההפעלה של גוגל היא לא עושה שימוש ב-Java Virtual Machine (הסביבה עליה רצות אפליקציות האנדרואיד). לכן מבטיחים בקנוניקל שביצועי מערכת ההפעלה יהיו טובים יותר וינצלו את יכולותיו האמיתיות של הסמארטפון. פיתוח אפליקציות למערכת יוכל להיות ב-HTML5 או C/C++, כמובן עם SDK (ערכת פיתוח) שהחברה תפיץ להקלה על יצירת הממשק שיותאם למערכת ההפעלה. מערכת ההפעלה תומכת כבר עכשיו במעבדי ARM ו-x86.

סמארטפונים ראשונים המריצים את גרסת Ubuntu החדשה אמורים להיות מושקים בתחילת 2014. מערכת ההפעלה תהיה מוצגת כבר ב-CES 2013 החל מיום שני הקרוב.

הדגמה של אתר The Verge:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kXWnMTm7We8[/youtube]
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות