ארגוני הרשתות האלחוטיות WiGig ו-WiFi Alliance מאחדים כוחות

| יום ראשון, 6 בינואר 2013, 21:39 | טכנולוגיה

wigig

לפני כחצי שנה הצגנו בפניכם את חזונם של שני ארגונים העוסקים בקידום תקנים וטכנולוגיות בתחום התקשורת האלחוטית. עד כה עבדו שני הארגונים, WiGig ו-WiFi Alliance כגופים עצמאיים ופעלו לקידום תקנים שונים, כאשר המעניין מביניהם הינו תקן 802.11ad הפועל בתדר 60GHz ועתיד לאפשר העברת מידע במהירויות שעשויות להגיע תחילה ל-400Mbps ובהמשך גם למהירות של 1Gbps ועד 7Gbps. בסוף השבוע הודיעו שני הגופים כי חתמו על מזכר הבנות (MOU) למיזוג פעילותם במטרה לקדם תקנים אותם ניסו שני הארגונים לקדם קודם לכן בנפרד.

הארגון החדש, שייקבל ככל הנראה את השם של ה-WiFi Alliance, צפוי לסיים את הליך האיחוד כבר במחצית הראשונה של 2013 וידאג לקדם את התקינה של המוצרים המבוססים על הטכנולוגיה של ארגון WiGig עד סוף השנה.

Wil_575px

הטכנולוגיה החדשה כבר זמינה באחד ממחשביה של חברת Dell מדגם Dell Latitude 6430u ועתידה להמשיך ולהיכנס למכשירים נוספים בהמשך. לפי תחזיות של חברת המחקר ABI Research תשולב טכנולוגיה התומכת בתקן החדש בכ-1.8 מיליארד מכשירים עד שנת 2016. בתערוכת ה-CES שתתחיל בעוד מספר ימים צפויות חברות נוספות להציג מחשבים וציוד חדש שיכלול את הטכנולוגיה מבוססת התקן החדש בתדר 60GHz.

(תמונה – Engadget)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות