הוכרזה: פלטפורמת Tegra 4 עם מעבד מרובע-ליבה Cortex A15 ו-72 ליבות גרפיות עם תמיכה ב-4K

tegra-4-slideחברת NVIDIA חשפה לפנות בוקר את פלטפורמת ה-Tegra 4 החדשה שלה, במסיבת העיתונאים המכינה לתערוכת CES 2013. ערכת השבבים Tegra 4 מיועדת לסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים ניידים ולטענת מנכ”ל NVIDIA, ג’ן הסאן-הואנג, מדובר ב”מעבד המובייל המהיר בעולם”. בסיבוב הקודם, במהלך 2012, נראה כי Qualcomm הצליחה לנצח את NVIDIA עם השתלבות בכמות אדירה של מכשירים עם פלטפורמת ה-Snapdragon והפעם ענקית המאיצים הגרפיים חוזרת לסיבוב נוסף חמושה בעצמה אדירה (לפחות על הנייר).

פלטפורמת ה-Tegra 4 מצוידת במעבד מרובע-ליבה בארכיטקטורת ARM Cortex-A15 ובתהליך ייצור של 28 ננו-מטר, החברה לא חשפה באיזה מהירויות שעון יכול לרוץ המעבד,שלצידו ליבה נוספת חלשה יותר שתפעל כאשר אין צורך ביכולת עיבוד גבוהה לחיסכון בסוללה – מבנה “4 פלוס 1” כמו בטגרה 3. המאיץ הגרפי מצויד ב-72 ליבות גרפיות המספקות תמיכה ברזולוציית 4K שתתאים למסכי הטלוויזיה החדשים שיוצגו ב-CES. השינויים בארכיטקטורת ערכת השבבים אמורים לספק 45% שיפור בצריכת החשמל, שהייתה לחולשה העיקרית של ה-Tegra 3.

tegra-4-performance-630x354פלטפורמת ה-Tegra 4 לא מגיעה עם תמיכה מובנת ברשתות דור 4 מסוג LTE, אולם החברה הציגה מודם המותאם לה מדגם NVIDIA i500 אותו יוכלו לשלב המספק תמיכה ב-LTE. על במת ההכרזה הציג מנכ”ל החברה גם יכול HDR בזמן אמת, איתה ניתן לצלם תמונות ב-HDR באופן מידי, פנורמה ב-HDR ואפילו לראות בלייב HDR דרך המצלמה מה שיאפשר גם בצילום וידאו. מהירות עליית דפי אינטרנט במובייל תמיד הייתה אתגר ליצרניות השבבים, כאן מבטיחה NVIDIA כי מכשיר מבוסס Tegra 4 יעלה 25 עמודי אינטרנט תוך 27 שניות לעומת הנקסוס 10 (מבוסס פלטפורמת ה-Exynos 5) שלוקח לו בערך 50 שניות.

לחצו על LIKE לגאדג’טי ותקבלו את כל העדכונים מ-CES 2013 ישירות לפייסבוק

לחברת NVIDIA יש בהחלט את היכולת והמשאבים לעלות שלב בתחום המובייל עם פלטפורמת ה-Tegra 4, שיכולה לעזור לה מאוד עם מחשבי Windows 8 שביצועיהם על Tegra 3 היו פחות ממרשימים. כמו כן, אנו מאמינים שכבר במהלך CES 2013 בימים הקרובים נראה מכשירים ראשונים עם ערכת השבבים החדשה.

tegra-4-hdr-camera-630x354

השוואת מפרטים