דיווח: אפל עובדת על גרסה מוזלת של אייפון לשווקים מתפתחים

| יום חמישי, 10 בינואר 2013, 18:31 | סלולר

iphone5sלא מזמן דיווחנו לכם כי אפל כבר בודקת את מכשיר האייפון הבא יחד עם גרסת מערכת ההפעלה iOS 7 וכעת דיווח של עיתון ה-Wall Street Journal גורס כי בנוסף, אפל עובדת בימים אלו על ייצור גרסה מוזלת של מכשיר האייפון, אשר ככל הנראה יהיה מיועד בעיקר למדינות המזרח הרחוק ושווקים מתפתחים נוספים. ייתכן וצעד זה נובע מהפופולאריות ההולכת וגואה של מכשירי האנדרואיד, אשר ברבעון השלישי של 2012 היוו 75% מכלל מכירות הסמאטרפונים בעולם, לעומת 15% “בלבד” של אפל. ייתכן גם שזהו ניסיון של אפל לחדור יותר לשווקים מתפתחים (בהם מכשיר האייפד מיני המוזל זכה לפופולאריות מרשימה). תהיה הסיבה אשר תהיה, מדובר בשינוי אסטרטגי מובהק של החברה, שכעת לא מציעה מכשירים זולים ללא התחייבות למפעילה סלולארית כלשהי.

המכשיר החדש עתיד לכלול מסך גדול מזה של האייפון 5, כחלק מטרנד הגדלת מסכי הסמארטפונים בשוק. בנסיון להוזיל את עלויות הייצור, גוף המכשיר עשוי להיות מיוצר מחומר זול יותר, כגון פוליקרבונט, במקום אלומיניום ממנו מיוצר האייפון 5, אך עיצובו צפוי להשאר דומה למכשיר הנוכחי. כמו כן, ייתכן וחלקים אחרים ימוחזרו ממכשירי אייפון ישנים.

המכשיר החדש עתיד לצאת לאור בשלבים המאוחרים של 2013 וצפוי לעלות בין 99 ל-149 דולרים, לעומת 199 דולרים (וצפונה) בעבור האייפון הנוכחי בעת התחייבות לרשת סלולרית למשך שנתיים. על פי מקור ברשת שנחשב לאמין דיו, אפל עשויה לזנוח את הרעיון בכל עת מאחר ובשלב זה כל התהליכים נמצאים עדיין בשלבים ראשונים בלבד.

(מקור – The Verge)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות