אייפון 5 – לקחת את המק שלך איתך לכל מקום?

על פי כמה דיווחים מרחבי הרשת, נראה שאפל מתכננת שימוש בטכנולוגיות ה-NFC באייפון 5 על מנת לאפשר למשתמש לקחת איתו נתונים ממחשב המק האישי שלו לכל מקום, ובעת הצורך לסנכרן אותו מול מחשב מק אחר.

טכנולוגיית ה-NFC (ר”ת של Near Field Communication) מאפשרת תקשורת לטווח אפס (כ-10 ס”מ) בין מכשירים, ולאחרונה אנו רואים שהטכנלוגייה המדוברת עתידה לשמש ברחבי העולם מכשירים בעיקר בתור ארנק דיגיטלי – למשל, לשלם ולשמור קבלות באמצעות מכשיר סלולרי בסופר או ברכבת.

על פי השמועות, אפל מתכננת עבור האייפון 5 קצת יותר מזה: היא ככל הנראה תוסיף למכשיר שבב NFC שיאפשר לו לקבל נתונים כמו סיסמאות שונות, הגדרות מערכת ותוכנות וגם סימניות והגדרות דפדפן ממחשב מק קרוב המכיל גם הוא שבב NFC. הרעיון הוא שלאחר שמכשיר האייפון קיבל אליו את כל הנתונים, הוא יאפשר למשתמש להתחבר למחשב מק אחר בעת הצורך ולהשתמש בו בדיוק כאילו הוא משתמש במחשב המק הביתי שלו – פשוט מצמידים את האייפון, לוחצים על כפתור, וכל ההגדרות האישיות נטענות זמנית לתוך המק הנידון.

השימוש בטכנולוגיית ה-NFC ע”י אפל הוא לא דבר חדש, ופטנטים קודמים שרשמה החברה כבר הראו כי היא לא מתכוונת להשתמש בה רק על מנת להפוך את מכשיר האייפון ל”ארנק דיגיטלי”. סביר אף להניח שבזמן הקרוב נשמע מאפל אודות שימושים נוספים לטכנולוגייה.

(מקור: Cult of Mac)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים