מזל טוב: אנדרואיד בת 3; בעוד שבוע: Gingerbread

מערכת ההפעלה מבית גוגל חוגגת היום 3 שנים מאז הכרזת הגרסה הראשונה ב-5 בנובמבר 2007. המכשיר הראשון שהיה מבוסס על הפלטפורמה היה ה-T-Mobile G1, ששוחרר כמעט שנה לאחר מכן, באוקטובר 2008.

הסיפור מתחיל ב-2005, כאשר ענקית ה… (הכל?), גוגל, רכשה חברת סטארט-אפ קטנה בשם .Android Inc לצורך מימוש חזונה לשליטה גם בתחום הניידות ופריצת גבולות החיפוש גם מחוץ למחשב האישי. כיום, כ-5 שנים מאז הרכישה ו-3 שנים בדיוק מאז הכרזת הגרסא הראשונה, ניצבת בפנינו מערכת הפעלה מובילה אשר מתפתחת בקצב מהיר ביותר, ועל פי השערות לא מעטות של אנליסטים, תהפוך לפופולארית בעולם כבר ב-2012, אם כי בארצות הברית היא כבר זכתה בתואר בתחילת החודש.

חנות האפליקציות של אנדרואיד כוללת כבר יותר מ-100 אלף משחקים ואפליקציות, בעוד ה-AppStore של המתחרה אפל מתהדרת ביותר מ-300 אלף. ואם תשאלו אותנו, הפער רק ילך ויצטמצם.

הגרסה החדשה של המערכת – אנדרואיד 2.3, העונה לשם הקוד Gingerbread – צפויה לצאת לאוויר העולם ב-11 בנובמבר 2010. הגרסה החדשה תתמוך בפורמט הוידאו WebM מתוצרתה של גוגל, תכלול אופציות העתקה, גזירה והדבקה נוחות ונגישות יותר וכן שיפורי גישה להפצת תכנים ברשתות החברתיות. פרסומים שונים טוענים כי מערכת ההפעלה תתחדש בעוד כמה אופציות חדשות, כגון תמיכה מלאה ב-Google TV, מסכים בעלי רזולוציה גבוהה יותר, שיחות וידאו, פורמט התמונות WebP שגם הוא מתוצרת גוגל ועוד.

אז איפה העוגה?

מקור: GSMarena

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים