אפליקציית השבוע לאייפון: SkyFire – סרטוני פלאש על מכשירי iOS

מערכת הפעלה: iOS | חנות: | להורדה: | מחיר (אייפון): $2.99 | ציון: 9/10

דפדפן ה-SkyFire מוכר מזה זמן מה ללא מעט משתמשים וזמין ללא מעט מערכות הפעלה ניידות, ביניהן ה-Symbian וכמובן גם האנדרואיד, אך ביום חמישי השבוע הגיע הדפדפן לראשונה גם למערכת ה-iOS של אפל, לאחר בערך חודשיים של המתנה.                                                                     הרעיון העומד מאחורי האפליקציה הוא דפדפן המאפשר למשתמש להציג סרטוני פלאש על גבי מכשירים שאינם תומכים בכך באופן מובנה – וביניהם כמובן גם האייפון. כפי שאתם יודעים, לא האייפון, לא הטאץ’, ולא האייפד מאפשרים לנו לצפות בתכני פלאש על גבי המכשיר. אז איך SkyFire עושה את זה? התהליך הוא פשוט: האפליקציה מתפקדת כדפדפן רגיל לכל דבר ומציעה למשתמש את כל הפונקציות שדפדפן רגיל צריך, ובבוא העת, כאשר יצטרך המשתמש לצפות בסרטון פלאש כלשהו, התוכן יישלח לשרתי החברה, שם יומר לפורמט HTML 5, והמשתמש יוכל לצפות בסרטון בהנאה למרות הסכסוך הגדול בין אדובי לאפל. התהליך לוקח מספר שניות (תלוי במהירות החיבור) ומתבצע בצורה מעולה.

בין היתר מציעה התוכנה גם לא מעט פיצ’רים נחמדים ויעילים כגון: שיתוף מהיר בטוויטר ובפייסבוק, חיפוש וידאו, תצוגה מהירה לקיר הפייסבוק, גלישה פרטית (ללא שמירת היסטוריה ועוגיות) ועוד.

לכל אלו שעוד לא בטוחים, דעו כי האפליקציה אמנם תאפשר להמיר סרטוני פלאש לפורמט ה-HTML 5, אך זה לא אומר שאת כל תכני הפלאש בהם תתקלו האפליקציה תציג. לדוגמא: במשחקי דפדפן הבנויים בפלאש האפליקציה אינה מטפלת.

לאחר 5 שעות בלבד הפכה האפליקציה לנמכרת ביותר באפסטור, ומניסיון אני יכול לספר לכם שזה לא קרה סתם כך. בהחלט אפילקציה מומלצת! הבעיה היחידה עם כל ההצלחה הזו היא שהחברה ככל הנראה לא הייתה מוכנה לביקוש גבוה כל-כך, ונאלצה להפסיק את המכירה עד להיערכות חדשה, אך אל דאגה – אני שמח לספר לכם שגם זה מאחורינו. היום חזרה האפליקציה לאפסטור והיא שוב זמינה להורדה לכל מי שחפץ בה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים