גוגל חושפת את תוצאותיה הכספיות לרבעון האחרון של 2012

| יום רביעי, 23 בינואר 2013, 17:57 | כלכלי
תגיות: Psy, גוגל, דו"ח

goog_earnings

גוגל פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון האחרון של 2012 והציגה שיפור ניכר אל מול שנת 2011. בשיחת הועידה התייחס לארי פייג', מנכ"ל החברה, לכמה מהטענות והתהיות שהועלו לאחרונה אל מול התנהלותה של גוגל בנושא גמישות האספקה של מכשירי ה-Nexus 4 מבית LG ולגבי עתידה של מוטורולה מוביליטי תחת חסותה של גוגל. בעוד לא הציג פייג' פתרון חד משמעי לבעיית האספקה של מכשירי הנקסוס 4, שהביקוש להם ככל הנראה עבר את רף ההיצע וגרם למחסור עז שהוביל למתיחת ביקורת על גוגל ואכזבה מזמני המתנה ארוכים לטלפון החדש בסדרת הנקסוס אותו מציעה גוגל במחיר מסובסד של החל מ-$299, ציין המנכ"ל כי בגוגל עובדים על שיפור הליך האספקה, אך לא הרחיב יותר מכך על הנושא. כפי שהזכרנו כבר בשבוע שעבר, הנקסוס 4 יהיה זמין החל מהשבוע בחנויות נבחרות גם בישראל במחיר הנע סביב 3,000 ש"ח.

בנוגע לחברת מוטורולה מוביליטי התייחס פייג' למכירת חטיבת הממירים בתמורה ל-2.35 מיליארד דולר במניות (300 מיליון דולר) ובמזומן (2.05 מיליארד דולר), אך שני צדדים שהזכיר פייג' שתפסו עניין גדול יותר היו התייחסותו לרצונה של גוגל לעבוד דרך מוטורולה מוביליטי על מנת לשפר זמני סוללה ואת קשיחותם של המכשירים. פייג' אמר בנושא כי: "כשאתה מפיל את הטלפון, אתה לא רוצה שהוא יעשה ספלאט".

צד מעניין נוסף שזכה להתייחסות מצד פייג' היה התייחסותו לשירות המפות של גוגל. פייג' אמר כי גוגל אמנם בשלבים מוקדמים בנושא, אך בחברה מתכננים לעשות כסף מהמפות עצמן.

goog_earnings

ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-14.42 מיליארד דולר אל מול 10.58 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת, עליה של כ-36% והרווח למניה ברבעון הסתכם ב-$10.65 למניה לעומת $9.5 למניה ברבעון המקביל. את השנה תסיים גוגל עם עליה של כ-36% בהכנסות ובפעם הראשונה תעבור את רף ה-50 מיליארד דולר בסעיף ההכנסות. הרווח הנקי הסתכם ברבעון ב-3.57 מיליארד דולר, עליה של כ-14% בהשוואה לרבעון המקביל.

החברה הבת מוטורולה מוביליטי הכניסה ברבעון זה 1.51 מיליארד דולר לסעיף ההכנסות של גוגל והיוותה כ-11% מהכנסות החברה. 54% מהכנסותיה של גוגל הגיעו ברבעון זה משווקים בינלאומיים (מחוץ לארה"ב). ברבעון הרביעי הוסיפה גוגל לקופת המזומנים שלה 4.67 מיליארד דולר ובסה"כ מחזיקה החברה 48.1 מיליארד דולר.

Google Aftermarket

אחד מהדברים שכנראה עשו רושם גדול על המשקיעים ובהתאם משכו את מניית גוגל קרוב ל-5% מעלה במסחר המאוחר ולאחר פרסום הדוחות ושיחת הועידה היה השיפור בעלות ה-CPC (עלות שלוקחת גוגל ממפרסמים מכל קליק על הפרסומות שלהם) ברבעון ב-2% אל מול הרבעון הקודם. בראיה של שנה אחורה, העלות עדיין נמצאת בירידה של כ-6%, אך השיפור בהחלט מהווה נתון מעודד שעשוי להוסיף להכנסותיה ולשורה התחתונה ברבעונים הבאים.

photo

פרט נוסף ודי מרענן אליו התייחסו בגוגל בדוחותיה הכספיים היה סנסציית היוטיוב Psy שהביא לעולמנו את הקליפ הנצפה ביותר (מעל ל-1.2 מיליארד צפיות) Gangnam Style. קולות נשמעו כבר בעבר לגבי הכנסותיו של Psy וחברת ההפקות שלו מהקליפ ואלו עמדו בסה"כ על כ-7.9 מיליון דולר בסה"כ ומכל הפעילויות שלו ברשת (כולל ממכירת השיר דרך אייטיונס), זאת עפ"י ההערכות. כעת משחררים בגוגל את המידע באופן רשמי ומציינים כי רק עבור ערוץ היוטיוב הניב השיר של Psy סכום של 8 מיליון דולר, כאשר מתוך כך שלשל לכסו כמחצית הסכום. לא רע בשביל One Hit Wonder.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות