מסמכים סודיים של סוני דלפו – פרטים חדשים על PlayStation 4

ps4נראה שככל שאנחנו מתקרבים להגעת הדור הבא של קונסולות המשחק, או לפחות להכרזה רשמית על קונסולות הדור הבא, קצב השמועות וההדלפות רק הולך וגדל. אחרי שמועות רבות על השלט החדש שיחליף את ה-DualShock והתוכנית להקדים את מיקרוסופט ולהשיק את PlayStation 4 לפני ה-Xbox 720, בלוג החדשות Kotaku מביא את מה שנראה כמו אם-כל-ההדלפות: מסמכים רשמיים של Sony, שהגיעו ביחד עם ערכות הפיתוח שנשלחו למפתחים השונים. מדובר ב-90 עמודים המפרטים את מצב הקונסולה כיום.

כמובן שהפרטים הללו עשויים להשתנות, אם כי לא באופן קיצוני. המפרט שנחשף מתייחס לערכות הפיתוח ולא לקונסולה הסופית, ולכן גם הוא עשוי להשתנות – אך גם כאן, לא בצורה דרסטית מפני שבאופן טבעי כל מה שרץ על ערכת הפיתוח עתיד לרוץ גם על הקונסולה הסופית.

המפרט הטכני

playstation-4-mock
קונספט. IGN
 • זיכרון RAM מובנה: 8GB
 • זיכרון וידאו: 2.2GB
 • מעבד: 4x Dual-Core AMD64 Bulldozer
  כלומר, 8 ליבות
 • כרטיס גרפי: AMD R10xx
 • חיבורים ושקעים:
  4x USB 3.0
  2x Ethernet
 • כונן דיסק: Blu-Ray
 • כונן קשיח: 160GB
 • שקעי אודיו:
  HDMI & Optical
  2.0, 5.1 & 7.1 channels

השלט החדש

רק לפני כמה ימים נפוצה שמועה ששלטי ה-PlayStation 4 יגיעו עם מסך מגע LCD מובנה במטרה “לשחזר את חווית המשחקיות של PS Vita”. השלט הסודי של סוני עדיין נמצא בפיתוח אז בינתיים ערכות הפיתוח מגיעות עם שלט ה-DualShock (השלט הרגיל של PlayStation 3) וכן עם תמיכה מלאה בשלטי ה-Move. לפי השמועה, השלט החדש יכלול את ארבעת כפתורי הפנים וארבעת הכפתורים האחוריים, אך יכלול גם כפתור נוסף. במקום מסך מגע, השלט יכלול משטח מגע – כמו זה שעל הצד האחורי של PS Vita וימוקם ככל הנראה על הצד האחורי של השלט החדש. עוד פונקציות כוללות יכולת זיהוי תנועה משופרת, רטט ונורת חיווי צבעונית. היו גם שמועות על הטמעת גלאים ביומטריים בשלט, המסוגלים לעקוב אחר הדופק. פונקציה זו לא הוזכרה באף אחד מ-90 העמודים המפורטים.

חשבון המשתמש החדש

קונסולות ה-PlayStation החדשה תשתמש בשיטת ההתחברות שאנו מכירים מה-Xbox 360: במקום שבכל זמן נתון יהיה רק משתמש אחד שמחובר לחשבונו, כעת תתאפשר התחברות על ידי כמה חשבונות משתמש במקביל, כך שכל שלט יכול להיות משויך לחשבון אחר. אם ארבעה משתמשים יהיו מחוברים בו זמנית וינצחו בוס במשחק, ארבעתם יקבלו את ה-Trophy, אך לא ידוע איך המערכת תעבוד עם משחקי רשת. ב-Xbox 360 למשל, רק חלק מהמשחקים תמכו במספר חשבונות בו זמנית באותו משחק רשת.

שוב ראוי לציין – גם אם אנו מאמינים שכל המידע הוא אכן מהימן ורשמי, הפרטים הטכניים עדיין נתונים לשינוי עם לפחות תשעה חודשים נוספים של פיתוח עד להשקת המוצר הסופי. אנחנו כמובן נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות, השמועות וההכרזות.

לכתבה המקורית ב-Gamex

השוואת מפרטים