עדויות ראשונות על אופן הפעולה של משקפי המציאות הרבודה Google Glass

| יום ראשון, 3 בפברואר 2013, 18:35 | גאדג'טים

googleGlass

פרוייקט המשקפיים של גוגל, Google Glass, המאפשרים צפיה בנתונים באמצעות מציאות רבודה בזמן אמת נחשף דרך תגובה של מהנדס באתר השאלות והתשובות Quora שסיפק מעט פרטים לגבי הצורה בה המשקפיים בגרסתם הנוכחית, הזמינה למפתחים בלבד נכון לזמן זה, מציגים את הנתונים למשתמש על גבי המסך.

mohanהמהנדס, סומיה מוהאן (Soumya Mohan), סטודנט באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, הגיב לשאלה שהוצבה באתר Quora בה נשאלו המשתשים השונים באתר לגבי התצוגה המופיעה על-גבי המשקפיים, פרט שלא נחשף עד כה דרך הסרטונים השונים של המשקפיים שהציגו בעיקר יכולות עתידיות אפשריות דרך קטעי וידאו. מוהאן מספר כי התצוגה על המסך כיום מראה כ-4 עד 5 אפשריות בחירה הכוללות צילום תמונה, צילום וידאו ויצירת שיחה קולית וביניהן ניתן לנוע באמצעות תזוזה של הראש לשם בחירת האופציה הרצויה.

התפריטים מופיעים על רקע שחור ועליו טקסט לבן עם אפשרויות הבחירה השונות, אך ניתן גם לתת פקודה קולית למשקפיים על מנת להפעיל כל אחת מהאפשרויות המוצגות על-גבי המסך או להשתמש במקשים הנמצאים בצד המשקפיים.

מאז נחשפו המשקפיים לראשונה, מאפשרת גוגל רק למפתחים להשתמש במשקפיים לצרכי פיתוח וכל משתמש מתבקש לחתום על הסכם NDA (התחייבות לסודיות) – דבר המונע ממשתמשים שונים שחוו את המשקפיים לחשוף פרטים ספציפיים לגבי אופן השימוש בהן. כפי שמוצגים הפרטים מפיו של מוהאן, המשקפיים עדיין בתחילת דרכן וכנראה יש עוד כברת דרך לעבור עד שיגיעו לשוק כמוצר סופי למשתמש שיהיה נוח מספיק לשימוש.

YouTube Preview Image
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות