(כמעט) רשמית: Gingerbread היא אנדרואיד 2.3; תגיע ל-Nexus One “בימים הקרובים”

כבר מספר חודשים שעולם האנדרואיד נתון בחוסר וודאות: שמועות אודות הגרסאות הבאות של אנדרואיד החלו לאחרונה להתנגש ולהתפצל, כאשר שמות ומספרי הגרסאות החלו להתערבב. לאף אחד כבר לא ברור האם Gingerbread היא גרסא 3.0 או 2.3, האם 2.3 היא שדרוג גדול או קטן ומתי תצא כל אחת מהנ”ל (בהנחה שלא כל שלושת השמות מתייחסים לאותה גרסא, כמובן).

אתמול בא הבלבול אל קיצו כאשר אַלְבַארוֹ פוּאֶנְטֶס וַאסְקֶז, חבר צוותי המנהיגות, השימושיות והבדיקה של Open Handset Alliance (הארגון שהוקם ע”י גוגל כדי להיות אחראי על הפתיחות של אנדרואיד), הודיע בחשבון הטוויטר שלו (בתרגום מספרדית):

“הכינו את ה-Nexus One (גרסת מפתחים) שלכם לעדכון דרך OTA [ר”ת: Over The Air, “דרך האוויר”] של אנדרואיד 2.3 (Gingerbread) בימים הקרובים”.

כמובן שמכאן ניתן ללמוד שני דברים: הראשון הוא ש-Gingerbread הוא אכן שמה של גרסא 2.3 של המערכת, ולא 3.0 כפי שסברנו תחילה; והשני הוא שהעדכון יגיע למכשירי מפתחים של גוגל בימים הקרובים – מה שאומר שהמערכת תוכרז ותצא באופן רשמי לא הרבה אחר-כך. כמובן שלא לכל המכשירים והמדינות העדכון יגיע כל-כך מהר, אבל מי שממש ממהר יוכל מן הסתם למצוא גרסאות ROM פרוצות שלה תוך שבועיים ב-XDAdevelopers.

(מקור: Android Police)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים