מכשירי Ubuntu Phone OS יושקו באוקטובר לקהל הרחב

Screen-Shot-2013-01-02-at-2.39.18-PM-580x334בחודש ינואר חשפה קנוניקל את מערכת ההפעלה Ubuntu Phone OS שמותאמת לפעול על גבי מכשירים ניידים לקהל הרחב. למרבה הצער מערכת ההפעלה החדשה הוצגה אז כשהיא רצה על מכשיר נקסוס ולא על מכשיר פרי פיתוחה של קנוניקל. כעת על פי דיווחים שונים אנו למדים כי קנוניקל מתכוונת להשיק מכשירים למפתחים עוד בחודש הזה, בתקווה להשיק מכשירים לקהל הרחב כבר בחודש אוקטובר הקרוב. עוד נמסר בדיווח כי ההשקה תתקיים בשני שווקים גדולים בעולם, מה שלמרבה הצער אומר כי לא נזכה להפצה עולמית רחבה.

הקונספט של מערכת ההפעלה של Ubuntu Phone OS שונה מעט משאר מערכות ההפעלה שאנחנו מכירים ומבוסס במרביתו על מחוות מגע שונות שבאמצעותן המשתמש מתפעל את המכשיר. ממשק דומה ניתן גם למצוא במערכת ההפעלה Blackberry 10 שהוכרזה לפני זמן לא רב שגם היא מבוססת על מחוות מגע ולהזכירכם גם לה, בדומה למערכת ההפעלה Ubuntu Phone OS, אין כפתור בית פיזי.

קוניקל מצטרפת למגמה החדשה שנוצרת בעולם הטכנולוגיה בה ישנו שילוב בין מערכות ההפעלה למובייל ובין מערכות הפעלה למחשבים. הרעיון אומר שבכיס של כולנו ישנו מכשיר עצמתי עם יכולות עיבוד גבוהות ובעת חיבורו לתחנת עגינה מיוחדת או אפילו בעת חיבורו למסך גדול יותר תתגלה בפני המשתמש מערכת ההפעלה המלאה שתשלב את כל השירותים והאפליקציות מהמובייל. נדמה כי גם גוגל מתעתדת ללכת באותה הדרך וישנן לא מעט שמועות כי במערכת ההפעלה שתחשוף היא תעלים את הגבולות בין מערכת ההפעלה אנדרואיד, המוכרת בעיקר מתחום המובייל ובין מערכת ההפעלה ChromeOS המורצת על גבי מחשבים.

(מקור – Engadget)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות