מנכ”לית Ouya: “קונסולה חדשה מדי שנה – במחיר קבוע”

ouya-controlכבר לפני יותר מחצי שנה כשנחשפה לראשונה, הבנו שקונסולת Ouya לא בדיוק דומה לשאר קונסולות המשחק בשוק. כעת אנחנו מקבלים חיזוק נוסף לכך לאחר שהחברה המפתחת הכריזה שהקונסולה תלך בעקבות השמות הגדולים בשוק הסלולר ותזכה לדגם חדש מדי שנה, שלא כמו קונסולות ה-Xbox, PlayStation ו-Wii שזוכות לריענון בכל 5 עד 7 שנים.

כבר עכשיו, קונסולת Ouya קצת מפגרת בשוק הטכנולוגיה כשהיא מכילה מתחת למכסה המנוע את מעבד ה-Tegra 3 ולא את פלטפורמת Tegra 4 שהוכרזה ב-CES 2013 וכוללת 72 ליבות גראפיות. בכל אופן, אל לנו להתאכזב מהעובדה שהמכשיר יצוייד במעבד מהשנה שעברה: הביצועים המובטחים יעברו בהרבה את מכשיר המובייל בעל הסוללה המוגבלת, מאחר ואספקת החשמל הקבועה תאפשר ביצועים טובים הרבה יותר. מנכ”לית החברה, ג’ולי אורמן, הצהירה שהקונסולה תהיה המכשיר הטוב ביותר בשוק בעל מעבד ה-Tegra 3. לא מזיק כמובן, שיש לך צוות שלם של NVIDIA המוקדש באופן בלעדי להתאמה הטובה ביותר האפשרית בין ערכת השבבים לשאר רכיבי הקונסולה.

עוד הוסיפה אורמן שעלינו לצפות לקונסולות הבאות בשמות Ouya 2, Ouya 3 וכן הלאה, תוך שהיא מבטיחה לשמור על מחיר קבוע של 99$ (כ-365 ש”ח) ולהמשיך לעדכן את הקונסולות הישנות יותר במערכת ההפעלה החדישה ביותר האפשרית, אך דבר זה לא מבטיח שהן ימשיכו להריץ את המשחקים הכבדים יותר. בנוסף, בחברת Ouya הבטיחו שהמשחקים ירשמו לפי חשבון משתמש (כמו ב-Steam) ולא לפי קונסולה (כמו ב-Wii U) כך שגם אם תעברו לגירסה חדשה יותר של הקונסולה, לא תצטרכו לרכוש את כל המשחקים מחדש.

(מקור – Engadget)

השוואת מפרטים