האנליסטים בבנק ההשקעות פייפר-ג'פריס חוזים את מפת הדרכים של אפל לשנת 2013

| יום שישי, 15 בפברואר 2013, 15:53 | סלולר

אפל תשיק ברבעון השלישי של השנה את הפלטפורמה החדשה שלה עבור הטלויזיה, ה-iTV, כך סבורים האנליסטים בבנק ההשקעות פייפר-ג'פריס. האנליסט פיטר מיסק פירסם בסקירתו מפת דרכים המציגה את השערותיו לגבי מוצריה החדשים של אפל בשנת 2013.

אפל כבר התחילה את השנה שלשום (ד') כאשר השיקה עדכון שקט למחשבי המקבוק שלה, שזכו לשדרוג לפני כ-8 חודשים בלבד וכללו גם את השקתו של המקבוק פרו הראשון מסוגו בעל מסך הרטינה. העדכון אמנם הגיע מוקדם מהצפוי, אך לא הכיל שינויים משמעותיים או פורצי דרך.

עדכון ביניים למחשבי המקבוק

המקבוק פרו בעל תצוגת הרטינה בגודל 15 אינץ' קיבל עדכון קל למהירות המעבד. המחשב החדש בדגם הבסיס יכיל מעבד במהירות שעון של 2.4GHz במקום המעבד במהירות שעון של 2.3GHz שהציג הדגם הקודם. הדגם היקר יותר בסדרה קיבל אף הוא שדרוג מינורי למהירות השעון שתרוץ כעת על 2.7GHz במקום 2.6GHz בדגם הקודם ובנוסף יקבל המחשב שדרוג לרכיב הזיכרון שיוכפל מ-8GB ל-16GB. מחירי המקבוק פרו עם מסך הרטינה בגודל 15 אינץ' לא השתנו ועומדים על 2199$ ו-2799$ בהתאמה.

המקבוק פרו בעל תצוגת הרטינה בגודל 13 אינץ' קיבל עדכון מחיר בלבד בגרסת הבסיס והוא עולה כעת 1499$, הנחה של 200$ על המחיר לפני השינוי. הדגם המתקדם של המחשב קיבל לא רק הנחה של 300$ שמביאה את מחירו ל-1699$, אלא גם שדרוג של הדיסק הקשיח לנפח של 256GB SSD במקום 128GB לפני העדכון.

דגם המקבוק אייר בעל גודל מסך של 13 אינץ' ודיסק SSD בגודל 256GB קיבל עדכון במחירו בלבד ויעלה כעת 1399$, הנחה של 100$ ממחירו עד כה.

הטלויזיה של אפל

בפייפר ג'פריס מצפים לשמוע בנושא הטלויזיה כבר במרץ הקרוב וצופים כי אפל תערוך אירוע בנושא טלויזיה שיתמקד בפתיחת הפלטפורמה למפתחי אפליקציות. לגבי ה-iTV סבורים בג'פריס כי אפל תציג את המוצר החדש באירוע שיתקיים ברבעון השלישי של השנה, בסמוך או אף יחד עם השקות האייפד 5 והאייפד מיני 2.

ההשקות הגדולות של אפל בסוף השנה שעברה כללו שידרוגים מהותיים למכשיר האייפון, שזכה בפעם הראשונה להגדלת המסך (מ-3.5 אינץ' ל-4 אינץ'), למכשירי האייפד שקיבלו לא רק שדרוג בדמות האייפד 4, אלא גם תוספת של מוצר חדש בקטגוריה – האייפד מיני. מחשבי האיימק שודרגו לאחר תקופה ממושכת לדגם חדש ודקיק ומחשב המקבוק פרו בעל מסך הרטינה קיבל גרסה חדשה בגודל מסך של 13 אינץ' באוקטובר וגם דגמי האייפוד השונים קיבלו שדרוג לקראת סוף שנת 2012.

כל העדכונים הללו פינו את הדרך עבור אפל להכרזה צפויה ב-2013 על מכשיר מסוג חדש (ה-iTV). יש להזכיר כי מאז השקתו של האייפד ב-2010 לא הציגה אפל קטגוריית מוצרים חדשה ועם תחרות הולכת וגוברת מצדה של גוגל וכניסתה של השחקנית החדשה אינטל לתחום הטלויזיה עוד השנה, כל זאת בתחום בו לאפל אין עדיין דריסת רגל משמעותית פרט למכשירי ה-Apple TV, כנראה שהחברה צריכה להזדרז.

חלק מעניין הנוגע לעתיד הטלויזיה של אפל הגיע ביום רביעי בדמות דיווח מטעם סוכנות רויטרס על רכישה אפשרית של יצרנית הטלויזיות הגרמנית בעל מותג היוקרה Loewe. מניות החברה קפצו לאחר הדיווח ובמהלך המסחר בפרנקפורט בכ-25% למחיר של 3.42 יורו למניה המשקף לחברה שווי של כ-44 מיליון יורו (כ-59 מיליון דולר), סכום מינורי עבור אפל, לה קופת מזומנים של כ-137 מיליארד דולר. יצרנית המסכים שארפ מחזיקה 28% ממניות חברת Loewe הגרמנית.

מגבירה את הקצב

חלק מעניין נוסף במפת הדרכים שמציגה ג'פריס עבור אפל הוא מעבר לקצב השקות מהיר יותר של מכשירי האייפון. האנליסטים בג'פריס צופים כי אפל תקדים את ההכרזה על דגם הביניים של מכשיר האייפון (5S) לסוף הרבעון השני או תחילת הרבעון השלישי של השנה, כ-9 חודשים לאחר השקתו של האייפון 5 (ספטמבר 2012) ואף תשיק באותו זמן דגם חדש ומוזל לקו מכשירי האייפון. לאחר מכן, תמשיך החברה להשקה של דגם האייפון 6 כשנה מאוחר יותר, ביוני 2014. הקדמה של תאריכי השקת האייפון חזרה לחודשים יוני-יולי תקרב את אפל למועדי השקת מכשיר הדגל של סמסונג מסדרת ה-Galaxy S.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות