הגרמנים מתעוררים: BMW מכריזה על רכב חשמלי משלה

| יום רביעי, 10 בנובמבר 2010, 09:50 | אקולוגי

יצרנית הרכב BMW הכריזה בסוף השבוע האחרון שעד שנת 2013 היא תשקיע סכום של 400 מיליון יורו בפיתוח וייצור רכב חשמלי. אמנם, החברה כבר התעסקה עם רכבים חשמליים, אך עד עתה הדבר התבטא בעיקר בהחלפת המנוע של דגמים קיימים, או דגמים חד-פעמיים לתצוגות רכבים, כך שזו הפעם הראשונה בה החברה הבווארית תתכנן ותייצר רכב המיועד מלכתחילה להיות חשמלי. השם שניתן לפרוייקט בשלב זה הוא Megacity.

הפרוייקט קרם עור וגידים בעידודה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, אשר הציבה יעד של מיליון רכבים חשמליים על הכביש עד 2020. התמריצים אשר החלה הממשלה הגרמנית לחלק לאחרונה אמורים לאפשר לתעשיית הרכב הגרמנית ליישר קו עם מדינות אחרות העוקפות אותה במירוץ לשליטה בשוק הרכבים החשמליים – בעיקר יפן וארה”ב. כנראה שהתמריצים עושים את שלהם, כי לפני מספר ימים שבר רכב גרמני שיא עולם בנסיעה הארוכה ביותר על הטענה אחת.

מכיוון שפלח השוק אליו פונה BMW הוא רוכשי מכוניות יוקרה, אין מניעה שהיא תשלב ברכב גם טכנולוגיות חדישות (שמעצם טבען גם יקרות) יותר, בניגוד ליצרני רכב אחרים, המנסים לכוון לפלח שוק עממי יותר. נורברט רייטהופר, מנכ”ל BMW, התייחס לכך והצהיר שהרכב יהיה הדגם הראשון עם תא נוסעים מסיבי פחמן. סיבי הפחמן אמורים לאפשר לרכב להיות קל יותר אך עדיין קשיח מספיק. לאחרונה חברה BMW ל-SGL Carbon, חברה גרמנית המתמחה בסיבי פחמן (בעיקר לרכבי ספורט), כך שכנראה ההצהרה אכן תמומש.

מכיוון שהרכב עדיין בשלב התכנון, הפרטים עדיין לוטים בערפל, אך השמועות הרצות ברשת טוענות שהרכב יהיה בעל 4 דלתות, אורכו יהיה כ-4 מטרים והמהירות המקסימלית המתוכננת היא 150 קמ”ש.

(מקור: New York Times)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות