פרטים ראשונים אודות Android 3.0: ממשק חדש, דרישות חומרה חדשות

יש אנשים שאפשר לסמוך עליהם להביא את המידע החם ביותר בתזמון המושלם. אלדר מורטזין, בעל הבלוג Mobile Review והאיש שכל עיתונות הסלולאר בולעת את מילותיו בשקיקה, הוא התגלמות משיח הסקופים שתואר לעיל. היום, בפודקסט השבועי שלו ושל עמיתתו אלכסנדרה פבלינובה ברוסית “דִידְזֶ’סְטִיב” (או “דיג’סטיב”, אם אתם רוצים), דיבר מורטזין על גרסא 3.0 של מערכת ההפעלה אנדרואיד, הידועה גם בכינויה Gingerbread (“עוגיית זנגביל – תודו שבעברית זה נשמע הרבה פחות טעים).

מורטזין סיפר כי המערכת תשוחרר באמצע אוקטובר השנה, כאשר המכשירים הראשונים אמורים להגיע בזמן לחגי סוף השנה האזרחית (נובמבר-דצמבר). דרישות המינימום שלה בתחום החומרה הן מעבד במהירות 1GHz, זיכרון RAM בנפח 512MB ותצוגה בגודל 3.5 אינצ’ ומעלה. כמו כן, למסכים בגודל 4 אינצ’ ומעלה תתמוך המערכת ברזולוציה שלא נתמכה ע”י גרסאות קודמות – 1280×760 פיקסלים. הממשק צפוי להיות שונה לחלוטין מהממשק הנוכחי של מערכות האנדרואיד, ולשאוב לא מעט השראה מיישום ה”גלריה” ל-Nexus One. כמו כן, גוגל טוענת שהממשק החדש מבטל את הצורך בממשקים מותאמים של יצרניות המכשירים. בתור “פיצוי” תמשיך החברה לתחזק את גרסאות 2.1 ו-2.2 כגרסאות אנדרואיד לסמארטפונים זולים, עליהם תוכלנה החברות להמשיך ולבצע ניסויים מדעיים נוסח Motoblur ו-Timescape.

לפי האמור לעיל, נראה שמערכת ההפעלה הפתוחה של גוגל עומדת לאבד מעט מפתיחותה לטובת ממשק אחיד ויציב יותר, בניסיון ליצור תחרות מול Windows Phone 7 של מייקרוסופט, המאיימת לכבוש חזרה נתח שוק נכבד שאיבדה בשנתיים האחרונות לטובת אנדרואיד. כאשר ייצאו שתי המערכות הללו לשוק בסוף השנה, על טלפונים אימתניים עם יכולות שטרם ראינו, סביר להניח שסוף-סוף תיווצר בין האייפון למתחריו תחרות שלא תבוסס רק על באזז.

השוואת מפרטים