הערכה: מיקרוסופט תקיים באפריל אירוע הכרזה בתגובה ל-PlayStation 4

article-1333366684631-126FBBBC000005DC-292462_636x300.jpgקשה היה שלא לשים לב ללחץ של סוני כשזו קיימה מוקדם יותר השבוע את אירוע ההכרזה על קונסולת המשחקים PlayStation 4, אותה תתחיל החברה לשווק לקראת עונת החגים של 2013. עם בלבול רב, הרבה פרטים חסרים שעוד הובטחו להימסר בהמשך והמחסור בדבר האמיתי – הקונסולה עצמה או לפחות תמונה שלה, נחשב אירוע ההכרזה של סוני בעיני רבים לפתיחה שקטה יחסית של העידן החדש בתחום הגיימינג. מנגד ניצבת מיקרוסופט, שעל פי מקורות בתעשיה, מתכוונת לקיים בחודש אפריל אירוע נגדי בו היא תציג את קונסולת הדור הבא שלה.

על פי דיווחים שהגיעו לאתר CVG ממקורות שונים בתעשיה ואף מבכיר בחברת סוני שבחר להשאר בעילום שם, מיקרוסופט תגיב להכרזה של PlayStation 4 באמצעות אירוע ראווה שתקיים בניו-יורק בתחילת חודש אפריל. בנוסף, חברת Ustechs המסייעת למיקרוסופט בהפקת אירועים ומסיבות עיתונאים, רכשה לאחרונה את שם הדומיין XboxEvent.com, דבר המסגיר את כוונתה של החברה לקיים אירוע הכרזה בקרוב.

בחירתה של סוני להכריז על קונסולת ה-PlayStation 4 הרבה לפני תערוכת E3 אשר תתקיים בחודש יוני נבעה מרצונה של החברה להקדים את מיקרוסופט לפני שזו תספיק להציג את יורשו של XBox 360, אולם כפי שזה נראה כרגע למיקרוסופט ישנו מרווח זמן בו היא יכולה ואף מסוגלת להכין הצגה מרשימה יותר.

במיקרוסופט, כרגיל, סרבו להגיב לדברים.

השוואת מפרטים