הצצה ראשונה: HTC One – אולטרה-פיקסל, סנס 5 והרבה תקוות

ביום שלישי שעבר הכריזה HTC על מכשיר הדגל שלה לשנת 2013, לאחר שהציגה במשך שנה שלמה הפסדים גדולים ברווחים הרבעוניים. כמו בכל שנה, השתדלה HTC להציג שינויים לא רק במפרט, אלא גם בהגדרתו של המוצר ובאופן שבו היא משווקת אותו ללקוחות. HTC One החל את דרכו כ-HTC M7 ויצר ציפיות רבות עוד הרבה לפני שהוכרז, כשהוא מלווה במונחים מפוצצים כמו “אולטרה-פיקסל”  וחווית סאונד שמעולם לא פגשנו, כחלק משיתוף הפעולה של החברה עם Beats Audio.

אז אחרי בחינה קצרה מקרוב, אפשר לומר שמחלתה של HTC תקפה אותה גם השנה – תמונות היח”צ של מכשיריה עושות עוול למוצר. HTC One נראה מדהים ומרגיש יוקרתי באופן בלתי יתואר בעת המגע עמו. הוא עשוי כולו מפיסה אחת של אלומיניום, מה שרק מעצים את תחושת חוזקו ומעמדו של HTC One כסמארטפון מן השורה הראשונה. עוביו של המכשיר, למרות השימוש באלומיניום, עומד על 9.3 מ”מ בלבד בחלק העבה ביותר שלו (בטנו של המכשיר קמורה) ולדעתנו מדובר במידה המדויקת. מפאת השימוש בשיטת ה-Unibody, המכשיר אינו כולל חלקים נשלפים ומכאן גם אינו תומך בכרטיס זיכרון חיצוני ואף לא מאפשר לשלוף את הסוללה.

htc-one-main

מתחת למסך ממוקמים לוגו החברה ושני לחצנים קפסטיביים – בית וחזרה. מיקומו של לוגו החברה בין שני הלחצנים יצר בתחילה לא מעט בילבולים בעת הניווט, אולם מתרגלים לכך די מהר. בכל אופן היינו מעדפים לבצע חלוקה מעט שונה כך שלוגו החברה ישמש כלחצן הבית ואילו מימינו יהיה דווקא לחצן התפריט.

כפי שכבר סיפרנו לכם, מדובר במסך Super LCD3 בגודל 4.7 אינץ’ ברזולוציית Full HD 1080p, מה שמעניק לו צפיפות של 469 פיקסלים לאינץ’ – והתוצאה מדהימה. מעבר לחדות, טכנולוגיית ה-Super LCD3 מעניקה למסך צבעים עשירים ועמוקים עד מאד. HTC איבזרה את המכשיר במעבד ה-Snapdragon 600 החדש מבית Qualcomm ולפחות ממה שיצא לנו לראות, הוא מבצע את עבודתו נאמנה ומעניק למכשיר את מלוא העוצמה והכוח לעמוד בפני כל אתגר.

לפני שנגיע למצלמת האולטרה פיקסל ולחווית הסאונד החדשה עליה מדברים ב-HTC, נספר מעט על ממשק Sense 5.0. כבר בהפעלה הראשונית של המכשיר, מוגדר ממשק ה-Blink Feed להופיע באופן אוטומטי, בו ניתן לאגד תחת מסך אחד את כל הנושאים המעניינים אותנו, ממש כמו ב-Flipboard. חשוב להדגיש כי מדובר באחד מתוך מסכי הבית שאנחנו מכירים כל-כך טוב. באופן מעט תמוה ובשונה ממה שהצלחנו להבין בשבוע שעבר, לא הצלחנו למצוא את האופציה להסיר לחלוטין את מסך הבית הזה – אך ייתכן והבעיה היתה אצלנו.

ומה לגבי המצלמה והסאונד? -ובכן, קצת קשה לקבוע באופן נחרץ שמדובר פה במשהו מהפכני שלא ראינו קודם, זאת בשל התאורה הלקויה והרעש הרב בדוכן של HTC. עם זאת, ניכר שלפחות על מסך המכשיר נראות התמונות שמפיקה מצלמת ה-4 אולטרה פיקסל באופן מדויק וממש לא רחוק מהמציאות. צילום הוידאו לעומת זאת היה די סטנדרטי. את איכות ועוצמת הסאונד, עם ובלי אוזניות, גם כן לא היה ניתן לאמוד במיטבם – אם היה ברצונה של HTC לחזק טענה זו שמדובר פה במשהו שעדיין לא שמענו, למה לא ציידה את הדוכן באוזניות Beats? התרשמות עמוקה ונכונה יותר נוכל להביא רק בעת הסקירה המלאה של המכשיר.

מהתרשמות ראשונית בלבד, ניכר שיצרנית הסמארטפונים הטיוואנית שלפה קלף חזק, אם כי זה עדיין לא הג’וקר שבוודאות יצליח (או לפחות ידע איך) לנצח את מתחריו בשוק. מה שבטוח – HTC One הוא אחד המכשירים היותר מרשימים מבחינת עיצוב וממשק משתמש ויהיה מעניין לראות כיצד יעמוד בקרב מול Galaxy S IV שיוכרז בעוד שבועיים וחצי ויהיה המתחרה העיקרי שלו.

*הכתבה בחסות ארליך – מרכז הצילום בישראל

לחצו על LIKE לגאדג’טי ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים