לוגו LG WebOS

חברת LG רוכשת את מערכת ההפעלה WebOS מ-HP

| יום שני, 25 בפברואר 2013, 12:01 | מערכות הפעלה
תגיות: HP, LG, MWC 2013, WebOS

 

חברת LG הודיעה היום בתערוכת המובייל MWC 2013 בברצלונה כי היא עתידה לרכוש את מערכת ההפעלה WebOS מחברת HP. יצרנית הטלפונים LG התייחסה בעת ההודעה על הרכישה לכך כי השימוש במערכת ההפעלה לא תיעשה עבור הטלפונים הניידים העתידיים שתשיק החברה, אלא לשם הטמעה בטלויזיות החכמות שתשיק החברה בעתיד. LG מפתחת את הטלפונים החכמים שלה בעיקר לפלטפורמת האנדרואיד ולא מצאה לנכון, לפחות בזמן זה, להבטיח כי נראה יום אחד את WebOS גם בטלפונים שלה. הרכישה תכלול גם את כל הפטנטים הנוגעים למערכת ההפעלה.

נשיא LG וראש חטיבת הטכנולוגיה בחברה, סקוט אן, אמר את הדברים הבאים בהקשר לעסקה:

הרכישה (של WebOS) יוצרת דרך חדשה עבור LG בכל הנוגע לממשק משתמש אינטואיטיבי ושירותי אינטרנט עבור טווח רחב של מכשירי אלקטרוניקה.

WebOS הייתה הפלטפורמה שפיתחה חברת פאלם, שנרכשה ע"י HP ב-2010 בתמורה ל-1.2$ מיליארד. הטאבלט מבוסס מערכת ההפעלה מבית פאלם, ה-HP TouchPad, לא זכה להצלחה ובעקבות כישלונו לחדור לשוק ולשכנע את הצרכנים כי מערכת ההפעלה מסוגלת להוות תחליף ל-iOS ולאנדרואיד, החליטה חברת HP להפוך את WebOS לפלטפורמת קוד פתוח (Open Source).

רכישתה של מערכת ההפעלה WebOS ע"י LG לא רק תשאיר את הפלטפורמה שפיתחה פאלם בחיים, אלא גם תוסיף לפיתוח ולשיפור המערכת בתחום הטלויזיות החכמות ואולי בעתיד, במידה והדבר יתאפשר, תחזור בחזרה לכיוון המכשירים הניידים כדוגמת טאבלטים וטלפונים חכמים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות