ויזה וסמסונג בשיתוף פעולה: דור המכשירים הבא יכלול ארנק דיגיטלי מבוסס NFC

| יום שלישי, 26 בפברואר 2013, 14:51 | אפליקציות, סלולר

visa-paywave

רבים ממכשירי הסמארטפון כיום כוללים שבב NFC המאפשר העברת מידע בין מכשירים בצורה אלחוטית ומאובטחת. כך למשל מציעות חברות האשראי 'מדבקות אשראי' הכוללות שבב דומה המאפשר לשלם במגוון בתי עסק בצורה מאובטחת על ידי הצמדת המדבקה לסורק ייעודי, ללא צורך ב'גיהוץ' הכרטיס . גוגל הגדילה לעשות והשיקה את אפליקציית Google Wallet, בעזרתה תוכלו לשלם באותם בתי עסק באמצעות הסמארטפון שלכם, ע"י שימוש בפרטי האשראי בהם נעשה שימוש בחשבון ה-Google Play.

לפני השקת iPhone 5 טענו השמועות כי המכשיר יגיע עם שבב NFC, שבצירוף אפליקציית PassBook המובנית במערכת ההפעלה הניידת של אפל החל מגרסתה השישית – יעניק לתחום דחיפה חזקה קדימה, כמנהגה של אפל באימוץ טכנולוגיות חדשניות. אמנם אפל בחרה להשמיט את השבב מהדור הנוכחי של הסמארטפון הפופולארי שלה, אך האם התקווה לקידום התחום תגיע דווקא מיריבתה המרה סמסונג?

במסגרת שיתוף פעולה בין סמסונג לחברת האשראי Visa, הכריזו השתיים כי אפליקציית הארנק האלקטרוני של ויזה, הקרויה PayWave, תותקן מראש במכשירי הדור הבא של סמסונג. שיתוף הפעולה נולד במסגרת פרוייקט 'Visa Ready Program' במסגרתו מאפשרת חברת האשראי לחברות אחרות גישה למערכת התשלומים שלה. ויזה טוענת כי הפרוייקט יאפשר ללקוחות סמסונג העתידיים לקשר אל שבב ה-NFC במכשירם כל כרטיס Visa, אך עדיין לא ברור אם יתמכו כרטיסי חברות אשראי אחרות, למרות שרשיונה של החברה לשימוש בטכנולוגיה מאפשר שימוש בכרטיסי אשראי ממגוון חברות.

בתשובה לשאלה האם האפליקציה תהיה זמינה לשימוש גם בארה"ב, ענתה ויזה כי היא מעוניינת לפעול בשווקים העובדים במתכונת שונה מזו של המפעילות האמריקאיות, המסבסדות את מחירי המכשירים ועיקר רווחיהן מתקבלים משירותים שונים שהן מציעות. שלושת המפעילות הגדולות בארה"ב, Verison, T-Mobile ו-AT&T, מחזיקות במשותף בשירות תשלומי מבוסס NFC משלהן בשם ISIS. חברות אלו חסמו במכשיריהן את אפליקציית Google Wallet, וסביר להניח שהן לא יאפשרו שימוש גם בשירות החדש מבית ויזה, כך שסביר להניח כי החברה תוותר לחלוטין על השוק האמריקאי ותתמקד בשווקים אחרים ברחבי העולם.

שתי החברות לא הכריזו באילו מכשירים בדיוק תותקן האפליקציה, מעבר למונח המעורפל 'דור המכשירים הבא'. ניתן להניח שאת פירות שיתוף הפעולה נזכה לראות כבר ב-14 למרץ, בו אישרה סמסונג כי תשיק את Galaxy S IV, הדור הבא והמסקרן בסדרת ה-S המצליחה שלה.

*הכתבה בחסות Mi-Fi המספקת שירותי אינטרנט בחו"ל

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות