הצצה ראשונה: מערכת ההפעלה Firefox OS לשווקים המתפתחים על גבי ה-ZTE Open והזווית בישראלית

| יום חמישי, 28 בפברואר 2013, 13:06 | מערכות הפעלה, סלולר
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FNF9-d-SBJ8[/youtube]

חברת מוזילה הציגה את מערכת ההפעלה Firefox OS בתערוכת המובייל העולמית MWC 2013 בברצלונה ויחד עימה גם את המכשיר הראשון מבוסס מערכת ההפעלה החדשה, ה-ZTE Open.

גולת הכותרת של המכשיר אינה החומרה כי אם מערכת ההפעלה שבפעם הראשונה רואה שימוש פעיל. התצוגה על המסך אינה מרשימה במיוחד ומכילה בעיקר סימלי אפליקציות שונות על מסך הבית, אך למערכת ההפעלה שולבה טכנולוגיית החיפוש דינמית המאפשרת מציאת אפליקציות ע"י חיפוש תוכן. מערכת החיפוש הדינמית מזכירה הן ביכולותיה והן בממשק המוצג על המסך את אפליקציית Everything.me הישראלית (לשעבר @Do). כשנשאל הנציג בדוכן פיירפוקס בעניין לא התקבלה תשובה חד משמעית לגבי השימוש בטכנולוגיה של Everything.me בטלפונים מבוססי Firefox OS, אך מאחר והחברה האם "מוזילה" השקיעה בחברה הישראלית בסבב הגיוס האחרון שלה בנובמבר 2012, ניתן להניח כי הטכנולגיה אכן שייכת ל-Everything.me.

כל האפליקציות על-גבי מכשיר ה-ZTE Open הן מבוססות HTML5 ו-JavaScript, כך שכל אתר ניתן להפוך לאפליקציה. כזכור לנו ממקרה פייסבוק, אפליקציות מבוססות HTML5 עדיין אינן בשלות מספיק כדי לספק את הביצועים הטובים ביותר, אך הן עובדות טוב מספיק כדי להריץ את פייסבוק, טוויטר, יוטיוב ואפליקציות רבות אחרות.

היתרון בשימוש באפליקציות Web מבוססות HTML5 ו-Javascript נמצא ביכולת הפיתוח לפלטפורמה החדשה שהציגה מוזילה על ה-Firefox OS. כל אתר או משחק שכבר נמצא על-גבי הרשת לא יתקשה לבצע את המעבר למערכת ההפעלה החדשה של חברת מוזילה והפיתוח נעשה דרך סטנדרטים מוכרים וידועים.

נכון לזמן זה, מערכת ההפעלה Firefox OS כנראה לא תעניין יותר מידי את הצרכנים שהתרגלו כבר למערכות ההפעלה אנדרואיד או iOS והיא כלל אינה מכוונת לשוק המכשירים ברמה הגבוהה, אלא דווקא למכשירים פשוטים המיועדים לשווקים המתפתחים, בהם אחוז נמוך ביותר של אנשים המחזיקים סמארטפונים או טלפונים באופן כללי. טלפון זול כמו ה-ZTE Open, המאפשר גישה לאינטרנט דרך אפליקציות וחיפוש בהחלט יכול לפתוח דלתות חדשות לחברות רבות גם עבור שווקים אלו, כך שהפיתוח עבור מערכת ההפעלה צפוי לתפוס תאוצה עם השקת המכשיר של ZTE ומכשירים דומים שיפותחו בעתיד.

*הכתבה בחסות ארליך – מרכז הצילום בישראל

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות