האם גוגל תרתום את YouTube לשרות הזרמת מוזיקה חדש?

YouTube-Music

כבר שבועות ששמועות ברשת מדברות על כך שגוגל מתכננת לפתוח שירות חדש של הזרמת מוזיקה. ידוע כבר שגוגל דיברה עם מספר חברות תקליטם בנוגע לזכויות יוצרים של שירים, ככה שלמרות שאין עדיין הכרזה רשמית קשה להאמין שלא בזה מדובר. למרות שרכישת שירים באמצעות הרשת כבר הפך לדבר שיגרתי כאו אצלנו, שירות הזרמת מוזיקה היא דבר פחות נפוץ.

מדובר על אתרים או אפליקציות המאפשרים גישה למצבור עצום של שירים, אבל בשונה ממה שאנו מכירים  אין אפשרות להוריד אותם אלינו – האזנה היא רק דרך שרתי החברה. מה שאומר שאין אפשרות לגשת אל קבצי המוזיקה ללא חיבור לאינטרנט, אבל מצד שני מאפשר לאתר להעצים את חווית המשתמש (לדוגמה הרדיו של פנדורה, שבו האתר מנסה להציג בפניך מוזיקה חדשה בהתבסס על סגנון המוזיקה אליה אתה מאזין).

עדיין לא ידוע הרבה פרטים על איך השרות של גוגל יעבוד בדיוק, אבל הסבירות היא שגוגל תשלב אותו ביחד עם שרותים ותיקים, כנראה ה-Google Play Store ו-YouTube. כבר נשמעו שמועות על כך ש-YouTube מתכננת להציג ערוצים בתשלום בקרוב ויש הטוענים שחלק מהשירותים יכללו בתוכו את אפשרות הזרמת המוזיקה. נציין שיש כבר היום את Vevo, תוצר של שיתוף פעולה בין חברות תקליטים מובילות, המאפשר האזנה וצפייה של קליפים ביוטיוב.

כשנשאל דובר מטעם גוגל בנושא, הוא אישר שגוגל אכן בוחנת את העניין, אך לא נתן פרטים מדויקים. נכון לעכשיו אצלנו שירותים של הזרמת מוזיקה הוא עדיין בגדר בלתי אפשרי עכב בעיות של זכויות יוצרים. אך כמו שחנות ה-itunes נפתחה גם אצלנו בשנה האחרונה, אנו חוזים שגם שרותיהן של מזרימות המוזיקה בסופו של דבר יתאפשרו גם כאן.

(מקור – Fortune)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות