סמסונג מאשרת: כמה מתכונותיו של Galaxy S IV יגיעו גם למכשירים קודמים

| יום שישי, 15 במרץ 2013, 21:23 | סלולר

SIV SIII

נושא עדכוני הגרסה הוא עניין כואב אצל מרבית משתמשי אנדרואיד. בעוד גרסאות חדשות יוצאות בקצב גבוה ומביאות שלל תכונות מרתקות, רוב היצרניות בוחרות שלא לעדכן את מכשיריהן הקיימים ותחת זאת מעדיפות להפיץ דגמים חדשים הכוללים גרסה עדכנית יותר. אך כמו בכל כלל, תמיד יש יוצאות מן הכלל. בשנה שעברה הייתה זו סוני, שעדכנה כמעט את כל דגמיה משנת 2011 לגרסאת אנדרואיד העדכנית דאז, Ice-Cream Sandwich 4.0. השנה דווקא סמסונג היא זו שנעמדה בחוד החנית של עדכוני הגרסה – למרות מוניטין לא מחמיא במיוחד משנים קודמות – כשעדכנה את Galaxy S II ואחיו הגדול Galaxy Note לגרסא 4.1.2 ואף הגדילה לעשות כששידרגה את ממשקם לזה העדכני ביותר שלה, TouchWiz Nature UX, יחד עם תכונות מתקדמות שהוצגו עם מכשירי הדגל שלה לשנה שעברה. גם השנה צפויה סמסונג להמשיך ולתמוך בלקוחותיה הותיקים, לפחות ע"פ דבריו של סמנכ"ל החברה.

ניק דיקארלו, סמנכ"ל תכנון מוצרים בתאגיד הקוריאני התראיין לאתר PCMag.com לאחר הכרזתו של Galaxy S4 ובין היתר מסר כי "כל מה שלא תלוי בחומרה, יגיע בוודאות לכל מכשירי הדגל". סמנכ"ל החברה אמנם לא מסר אילו פיצ'רים יזלגו מהדור הרביעי לסדרה אל מכשירי השנה שעברה, או אפילו על אילו מכשירים בדיוק מדובר (האם גם מכשירי הדגל לשנת 2011 נכללים?), אך ניתן לשער אילו תכונות לא יגיעו למכשירים קיימים. אחת התכונות המעניינות במכשיר הדגל החדש היא אופציית Air View המוכרת למשתמשי Galaxy Note, שזכתה לשדרוג ב-S4 ואינה דורשת שימוש בS-Pen הייעודי. תכונה זו משתמשת בטכנולוגיית מסך ייחודית ולא תוכל להגיע כעדכון גרסה למכשירים שאינם כוללים טכנולוגיה זו. גם אפליקציית Smart TV Remote לא תכלל בעדכון, שכן היא דורשת שימוש בחיישן IR שלא קיים במכשירים קודמים מתוצרת סמסונג. אפליקציית S Health fitness tracker שע"פ סמסונג תעקוב אחרי המצב הגופני והבריאותי שלה עושה גם היא שימוש בחיישן ייעודי שאינו קיים במכשירים קודמים ולכן לא תגיע גם היא, ככל הנראה.

מה כן צפוי להכלל בעדכון המדובר? אפשרויות השליטה החדשות, כולל SmartPause ו-Air Gesture, אפליקציית התרגום S Translator, וכמובן ממשק המשתמש החדש שכולל כמה שינויי עיצוב קלים. יתכן שגם כמה מתכונות הצילום החדשות, כולל Dual Camera המסקרנת תגענה גם הן למכשירים הקודמים בסדרה. כרגע אין תאריך משוער לביצוע העדכון או אישור רשמי לגבי התכונות שיכללו בו. אנו מניחים כי כמו בעדכונים קודמים, הצפי הוא לעוד כמה חודשים, כאשר ככל שנתקרב לתאריך ההפצה נזכה לראות הדלפות תוכנה שישפכו אור על אילו פיצ'רים נזכה לקבל ואילו מכשירים יעודכנו.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות