חברת yes חשפה שלושה חידושים לחווית הצפיה הביתית

yes-event (11)לפני כמעט שבוע הקלטתם את הפרק האחרון בסדרה האהובה עליכם, כולם מדברים עליו בעבודה ואתם בוחרים להתעלם עד שתשלימו את חסר. לבסוף מגיע הרגע, אתם ניגשים לטלויזיה לאחר יום ארוך בעבודה, לוחצים על פליי ונזרקים על הספה. העייפות סוגרת עליכם ולא בא לכם להירדם שוב על הספה, עצרו את פרק  אשר מנוגן בממיר yes שבסלון והמשיכו לראות את הפרק בממיר yes אחר אשר נמצא בחדר המיטות.

באירוע השקה מיוחד שהתקיים במסעדת אביגדור בת"א, חשפה היום חברת הלווין yes שלושה חידושים. הראשון הוא ה-MultiRoom, שירות המאפשר צפייה בתוכן מוקלט מכל ממיר בבית. השני, ממשק משתמש חדש לממיר והשלישי, MyTV, המלצה על תכנים בהתאם לניתוח טפוסי הצריכה שלנו.

השירות הראשון מחבר את כל הממירים בבית לרשת הביתית ומאפשר לכולם לגשת לתכנים המוקלטים בממירים אחרים. ה-MultiRoom מאפשר לצפות בתוכן מכל מקום בבית וכמו שהוצג בפתיחה, לעצור תוכן באמצע ולהמשיך לראותו באמצעות ממיר אחר. על-פי החברה ניתן לראות תכני HD במקביל על אותה רשת על 5 ממירים. החידוש השני הוא ממשק המשתמש. הממשק החדש מעוצב בצורה מזמינה יותר, אינטואטיבית יותר ובמבט ושימוש ראשוני נראה כעדיף על הנוכחי. את הממשק החדש יוכלו מנויי yes לעדכן בעוד כחודשיים דרך ערוץ 18. השירות האחרון, ה-MyTV, היא בעצם מערכת הלומדת את אופי התכנים אותם אנו צורכים ויודעת להציע תוכניות וסרטים שכנראה נאהב. המערכת עובדת על מספר אלגוריתמים המנתחים הן את התכנים הנצפים בטלויזיה והן את המוקלטים.

לצורך התקנת השירות על הממירים להיות מחוברים לרשת הביתית, שמחוברת גם לאינטרנט. כלומר, כדי לקבל את השירות חברת yes מחברת את כל הממירים לרשת הביתית על גבי כבליה (כבלים קואקסיאלים שמתחברים לממיר) באמצעות מכשור ייעודי (לא כרוך בתשלום). לחיבור זה יכולת להוות גם חיבור לרשת הביתית במקומות חשוכי קליטת WiFi. לדוגמא, אם יש לכם בית עם שתי קומות, בקומה אחת יש ראוטר ואין קליטה בקומה השניה תוכלו לחבר מחשב או AP לממיר שנמצא בקומה זאת לצרוך אינטרנט או להגדיל את טווח הקליטה. לקוחות בעלי ממירי VOD ישנים יצטרכו לשדרג את הממירים לחדשים כדי להתחבר לשירותים החדשים.

yes-event (10)חברת yes לא הולכת לסיים את החידושים הטכנולוגיים עם אלו שהושקו היום. בשיחה עם מנכ"ל החברה, רון איילון, דיברנו על עתיד הטלויזיה כפי שאנו רק רוצים לדמיין אותו ואת מקומה של yes בעתיד זה. אחד הדגשים העיקריים שלקחנו עימנו הוא הרצון להוציא את הטלויזיה החוצה מהמגבלות הנוכחיות של לוח השידורים הרגיל ולהעביר את החוויה לכזו שתהא שיתופית יותר ומותאמת יותר לצרכי הצופים. צפיה בתוכן גם מחוץ לכותליה של הטלויזיה בלבד הוא עוד נושא שהועלה בפנינו ובעוד החלומות הללו על שינוי מהותי בדרכי הצפיה בתוכן עדיין רחוקים, טוב לדעת כי גם חברת yes רואה בהם חשיבות.

ברגעים אלו נמצאת yes בניסוי רחב היקף אליו ניתן להצטרף דרך עמוד הפייסבוק של החברה. השלב הניסיוני ייארך כחודשיים ואז יגיע בחינם לכלל מנויי yes המנויים ל-VOD. לאלו שלא, השירות יעלה 14.90 ש"ח לחודש.

השוואת מפרטים