אפל סותמת את החורים בעדכון לגרסא 6.1.3 למערכת ההפעלה iOS

ios613-2

אתמול בערב שיחררה אפל עדכון לגרסא 6.1.3 למערכת ההפעלה iOS עבור מכשירי האייפון. העדכון שם דגש בעיקר על באג המערכת אשר איפשר למשתמשים לעקוף את מערך האבטחה של אפל ולקבל גישה לחלקים מסויימים במכשיר האייפון ללא צורך בהזנת סיסמא במסך הנעילה, תוך כדי עקיפתה. חלקו השני של העדכון מביא שיפורים ועדכונים לשירות המפות של אפל ביפן.

באג המערכת, אשר נמצא כבר לפני מעל לחודש במערכת ההפעלה בגרסא 6.1 ומעלה איפשר לבצע מספר פעולות דרך יצירת שיחת חירום ממכשיר האייפון אשר הובילו לבסוף לגישה לאפליקציית השיחות במכשיר, דרכה ניתן היה לבצע שיחות, לצפות באנשי הקשר ואף בתמונות המאוחסנות במכשיר דרך הזנת תמונת פרופיל עבור איש קשר באמצעות אפליקציית השיחות. הבאג אמנם לא הקנה גישה לשאר חלקי המכשיר, אך היווה סכנה גדולה לפרטיות משתמשים בשל הגישה הנרחבת למידע פרטי רגיש דרך אפליקציית השיחות.

מיד עם הפרסומים על עדכון הגרסא למערכת ההפעלה, הודיע ההאקר MuscleNerd מצוות הפיתוח המספק את אפליקציית הג'יילברייק (Jailbreak) העונה לשם evasi0n ומשמשת לפריצת מערכת ההפעלה עד לגרסא 6.1.2, כי יש להיזהר מהעדכון שכן נכון לעכשיו הוא עדיין איננו נתמך בגרסא האחרונה של אפליקציית הג'יילקברייק. מאוחר יותר הוסיף ועדכן כי מידע לגבי 4 מתוך 6 החורים שסתמה אפל בעדכון המערכת לגרסא 6.1.3 התקבל בזכותה של קבוצת evad3rs, אשר פרצה את הגרסאות האחרונות של iOS.

תמונה: צילום מסך\טוויטר

תמונה: צילום מסך\טוויטר

את העדכון משחררת אפל בהדרגה כך שאם עדיין לא הגיע אליכם בקריאת מילים אלו, הוא עתיד להגיע בשעות או בימים הקרובים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות