אפל רוכשת את חברת WiFiSLAM המתמחה בניווט בתוך מבנים

post_apple-wifislam_598x337

בשקט בשקט ומתחת לרדאר, רכשה אפל את חברת WiFiSLAM המתמחה בניווט בתוך מבנים המבוסס על ניתוח של רשתות WiFi. המידע מגיע מ-The Wall Street Journal וכבר אומת על ידי דוברה של חברת אפל זמן קצר לאחר הרכישה. על פי הערכות שווי העסקה עומד על כ-20 מיליון דולר – לא רע עבור חברה שקיימת שנתיים בלבד, אך כמובן שמדובר על כסף קטן עבור אפל, המחזיקה כ-137 מיליארד דולר בקופתה.

אנחנו מאמינים כי חברת WiFiSLAM תחדל מלהתקיים במתכונת הנוכחית שלה ותוטמע בתוך שירותי המפות והניווט של אפל, בדומה לחברות השונות שרכשה אפל במהלך השנים, אשר הרכיבו את שירות המפות החדש שלה. כשלון השקת שירות המפות של אפל עדיין מהדהד בכל פעם ששמה של החברה נקשר עם שירותי ניווט והרכישה היא ככל הנראה ניסיון נוסף לעשות את הצעד לקראת שירות מפות יעיל וחדשני שיספק תחרות ראויה לגוגל, נוקיה ושאר המתחרות בתחום.

אפל היא לא היחידה שנושאת את עיניה לקראת ניווט בתוך מבנים, גם גוגל בעצמה כבר הציגה יכולות כאלה ואף ישנם לא מעט מבנים וחנויות בעולם שאפשר “להיכנס אליהן” דרך שירות ה-Streat View (הרשימה המלאה כאן). גם נוקיה הציגה בזמנו פיתוח העוסק בניווט במקומות סגורים כדוגמת קניונים או שדות תעופה. לצד הרצון להקל ולשדרג את חווית השימוש של הצרכן יש פה גם מניע עסקי לא קטן מאחר ואם אפל או כל חברה אחרת שולטת במידע על מיקומנו בסופר, היא תוכל באופן תאורטי גם לשלוט על אילו מוצרים נסתכל ולאיזה מוצרים נופנה, מיותר לציין שלכל תהליך ההובלה יתווספו גם כמה פרסומות על הדרך.

היכן אתם חושבים שיהיה השירות יעיל במיוחד?

השוואת מפרטים