דיווח: אפל תשיק את שירות הזרמת המוזיקה iRadio במהלך הקיץ

| יום ראשון, 31 במרץ 2013, 19:38 | כללי

Apple music-580-75-900-75מסתמן שאחרי משא ומתן קשה אפל תשיק בקיץ את שירות הזרמת המוזיקה שלה iRadio. הענקית מקופרטינו תכנס לשוק תחרותי עם חברות מבוססות מאוד, אמנם ההיסטוריה שלה עם תעשיית המוזיקה מכניסה את כולן לכוננות. העיכוב בתחילת פעילות שירות iRadio, שעדויות אליו נמצאו באייקונים שנכללו עם גרסת iOS 6.1, הינו תוצאה של עקשנות מצד אפל לסכום התמלוגים עבור השירים שינוגנו.

חברת אפל מעוניינת לשלם לחברות התקליטים סכום של 6 סנט עבור כל 100 שירים שינוגנו ב-iRadio, בעוד המתחרות המובילות Pandora ו-Spotify משלמות כעת 12 סנט ו-35 סנט בהתאמה ל-100 שירים – אטרקטיביות עבורן הרבה יותר (לגבי Spotify הנתון אינו רשמי). ההתעקשות של אפל על סכום התמלוגים בשיחות עם חברות וורנר ויוניברסל (שתיים מהגדולות בעולם) היא על מנת להבטיח לחברה רווחיות מהשירות. לטענת מקור של אתר The Verge: "[שירות] iRadio יגיע בקרוב. אין יותר ספק לגבי זה". ניתן להסיק שהמשא ומתן הסתיים בהצלחה, כנראה עבור אפל, ואחרי מהפכת מכירת המוזיקה הדיגיטלית שהיא עמדה בראשה שירות ההזרמה יגיע לגבהים חדשים (מכרו שירים גם לפני אפל דרך האינטרנט).

למרות השוק התחרותי אפל תוכל להיעזר בפופולריות של מוצריה על מנת להפיץ דרכם את iRadio. מודל הרווחיות מהשירות ינוע בין חינם עם פרסומות למנוי בתשלום להאזנה חופשית וללא פרסומות. שירותי הזרמה דומים מאפשרים למשתמשים בחינם להאזין לקטגוריה או סגנון דומה לשיר מסוים ולא לחפש ולהאזין לשיר ספציפי. כמובן, שאפל גם תוכל "לנצל" את ההזדמנות בה אתם מאזינים לשירים כדי לשכנע אתכם לרכוש אותם בנוחות.

(מקור – PhoneArena)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות