נסו בעצמכם: מערכת ההפעלה Firefox OS כסימולטור על המחשב האישי

| יום שני, 1 באפריל 2013, 11:08 | מערכות הפעלה, סלולר

firefox-os-simulatorבתערוכת MWC 2013 הציגה מוזילה לראשונה את מערכת ההפעלה Firefox OS המיועדת לשווקים מתפתחים, כשהיא מופעלת על מכשירי סמארטפון פשוטים מבית ZTE ו-Alcatel. את כניסתה לשוק המובייל מתכוונת קרן מוזילה אשר פיתחה את שועל הדפדפנים, לעשות באמצעות מערכת הפעלה מבוססת HTML 5, בה מוטמעת טכנולוגיית חיפוש תוכן די זהה באופן פעולתה לשיטת החיפוש של אפליקציית Everything ל-iOS.

באמצעות הדרישות הנמוכות של HTML 5 והפשטות שבממשקיה השונים של מערכת ההפעלה, באפשרותה של מוזילה להטמיע את Firefox OS בקלות על כל מכשיר Low-Cost שלא מצריך השקעה כלכלית גדולה מידי. בעוד מערכת ההפעלה עדיין מוגדרת כפרויקט פיתוח שלא הושלם, מוזילה מאפשרת לכל אחד מאיתנו להתנסות עם מערכת ההפעלה החדשה על ידי התקנת סימולטור פשוט למחשב האישי.

איך עושים את זה?

1. וודאו שברשותכם הגרסה העדכנית ביותר של דפדפן ה-Firefox. אם הוא אינו מותקן, גשו לכאן והורידו את הגרסה העדכנית ביותר.

2. פתחו את דפדפן Firefox וגשו לכתובת הזו לשם הורדת הסימולטור בהתאם למערכת ההפעלה שלכם – PC, Mac או Linux. המתינו לסיום ההורדה ולאחר מכן אשרו את הוספתו של הסימולטור כתוסף לדפדפן. התהליך עשוי לקחת מספר דקות.

3. לאחר ההתקנה תיפתח לשונית בה יהיה צורך לבצע הפעלה של הסימולטור על ידי הזזתו של מתג. מיד לאחר ההפעלה, ייפתח חלון קטן ובו מערכת ההפעלה.

מעתה תוכלו לחוות ולהרגיש את מערכת ההפעלה הפשוטה. זכרו כי בעת השימוש בסימולטור, המקלדת הפיזית של המחשב שלכם תוכל להחליף את מקלדת המגע וכך גם השירים והסרטים הממוקמים על הדיסק הקשיח שלכם – יופיעו על המכשיר כאילו נשלפו מכרטיס microSD.

מהתנסותי הקצרה בסימולטור נראה שבמוזילה ביצעו צעד נכון בזמן הנכון. החברה הצליחה להוכיח את עצמה בשוק הדפדפנים והנה היא עושה זאת גם בשוק המובייל. אז נכון, זה אולי לא מה שמשתמשי ההארדקור רגילים להשתמש בו או חולמים להגיע אליו, אבל זה בהחלט פתרון הולם לשווקים מתפתחים ולארגונים שעד עתה השקיעו כסף רב בפתרונות מובייל לעובדיהם.

התקנתם? מה דעתכם על מערכת ההפעלה?

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות